Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legolcsóbb vadászgöré...

Melyik a legolcsóbb vadászgörény táp?

Figyelt kérdés

Voltam állatorvosnál és azt mondta hogy a macska kaja nem jó neki. Ezt tudtam is de akitől vettem azt mondta hogy ö is etet vele és nincs baja. Sőt konyhai maradékot is ad neki. Az állatorvos tartja ennyire be a szabályokat vagy tényleg nem tesz neki jót a táp?

Mit szoktatok a görinek adni kaját?


2010. okt. 25. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinek hinnél jobban ha vki azt mondja,h ő ezzel eteti és semmi baja,vagy a dokinak,aki ért az állatokhoz?Ha meg sajnálod ráa pénzt,akkor ne legyen görid!
2010. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ne feltétlen táppal etesd. Mi húspépet szoktunk neki adni, mert abban megeszi a zöldségeket is, lehet belekeverni kalciumot, és nem rejti el a dugihelyeire. Az egyetlen hátránya, hogy a fogai meggyengülnek tőle, de igyekszünk neki sok porcogót adni. Konyhai maradékot nem adnék neki, max kis felvágottat vagy ilyesmit. De sztem ha a neten rákeresel, annyi de annyi helyen le van írva mindez.
2010. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek olyan állatot tartani, amit csak ketrecben tarthatsz?!
2010. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
miért csak kertecben tarthatok? csak estére teszem be a ketrecbe! nem sajnálom rá a pénzt csak mivel a macskatápot szeretni de azt nem szabad neki adni ezért gyorsan kéne váltani. csak az érdekelne hogy milyen rejtett márkák vannak amik olcsók de ugyan olyan jók. nem csak táppal akarom etetni mindig kap husit de valamiért a tápra most nagyon rákapott!
2010. okt. 25. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Az "olcsó de jó" táp fogalmát felejtsd el. Ez kivételesen egy olyan termékcsoport, ahol 90%ban lehet hinni az árnak.

Nem SOS amúgy, hogy átszoktasd másik tápra (a tápváltás fokozatos folyamata ugye tiszta? különben egy kiadós hasmenésnek nézhettek elébe), nagyon ellenálló cuccok a görények, kibír még 1-2 hetet macskatápon, sőt valószínű teljes hosszú életet is élhet vele (na nem whiskas-on persze, hanem valami minőségin), de azért mégiscsak jobb a specifikus.

Javaslom, nézz körül te magad, hogy egyáltalán mi elérhető a közeledben (ha pesti vagy, egyszerűen sétálj be egy Fressnapf-ba, ott majdnem mindent megtalálsz, ami a piacon kapható, megállapíthatod te magad, hogy melyik tápot tartod elérhető árúnak), ha meg valami kevésbé frekventált helyen laksz, akkor végképp inkább az döntsön, hogy mit tudsz egyáltalán beszerezni.


Azért azt vedd figyelembe a táp kiválasztásánál, hogy a jó minőségű tápból sokkal kevesebbet igényel az állat, és sok betegség is megelőzhető vele, tehát lehet, hogy anyagilag is jobban jársz egy drágább, de tényleg minőségi táppal, még ha elsőre sok kiadásnak is tűnik.

2010. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! holnap bemegyek 1 állatkereskedésbe és veszek tápot 1 próbát megér! lehet hogy nem lesz baja a görinek mert akitől vettem ugye ö is mindennel etette és igy hozzá szokhatott! vagy valamit kapott át. tényleg nem a pénzen múlik mert direkt számoltam hogy nem lesz olcsó dolog. de ha van olcsó jó minőségű táp akkor miért venném meg a drága ugyan olyan minőségűt?
2010. okt. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!