Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fából készülnek a...

Milyen fából készülnek a kisemlős felszerelések?

Figyelt kérdés
márc. 15. 21:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik jó témába tenyereltem bele. Ezek szerint senki nem tudja, hogy milyen fát használ a kisemlősénél felszerelésnek?
márc. 16. 15:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdés. Nézz szét a glirex.hu oldalon hogy ők mit használnak. 😅 Jobb ötletem nekem sincs.
márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megvan, a Glirex-nél nyírfát használnak. Megírom, hátha érdekel valakit.
márc. 17. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
talán fenyő? mintha valahol azt olvastam volna, hogya a trixies cuccok fenyők, de nem tudom, nincs fenyő illatuk. meg van pár, ami fűzből készült.
márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Én azért nem válaszoltam, mert szerintem ez nincs kőbe vésve. Melyik gyártó miből, sőt, valószínűleg sokan használnak újrahasznosítottat is.


Elsősorban keményebb fából praktikus, és valószínűleg abból is vannak.

(Tehát a fenyőt elvileg kizárnám, már csak a gyanta miatt is, mert gyantás fát rágcsálni, nem lehet valami egészséges.

Viszont azért csak elvileg zárnám ki, mert a minőség mindenhol hígul, szóval nem lennék meglepve, ha bármiből is csinálnának, amihez olcsón jutnak hozzá. Akvarisztikai dekorok is vannak, amik még csak nem is vízállóak... szóval a mai világban nem lehet csodát várni.)


Kemény fából pedig logikusan a homogénabbakra gondolnék, mivel ezek rajzolata pont a homogenitásuk miatt nem túl egyedi, ezért bútorgyártásban olcsóbbnak számítanak.

Pl. bükk, nyír, nyár, juhar, fűz...

márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én amúgy elsősorban nem úgy értettem, hogy arra gondoltam, hogy minden gyártó ugyanabból az anyagból gyártja, mert természetesen tudom hogy nem. Lehet hogy rosszul tettem fel a kérdést, de azért voltam kíváncsi, hogy milyen fát használnak rágcsálófelszerelésnek, mert szeretném tudni, hogy milyen faanyag biztonságos, miből lehet felszerelést gyártani.
márc. 21. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

5-ös vagyok,

Amiket írtam, szerintem biztos jók. És mivel -ahogy mondtam- aránylag homogénok, kisebb egységeket is jó eséllyel lehet úgy kezelni, hogy nem nehezítik a dolgodat görcsök.

Akvarisztikához jobban értek, ott a gyümölcsfákat is szokták szeretni, egy terráriumban, ahol -szárazon- semmi nem oldódik belőle, szerintem biztos, hogy működőképes lehet az is.

Amiből nem csinálnám: fenyő, a gyanta, és a gyors kopás miatt.

Tiszafa, mert mérgező! Akác, nem annyira, de a legtöbb része szintén mérgező, és egy pár dekás kis emlős nem tudom hogy reagálhat erre, de én biztos nem kockáztatnék.

Dió, szintén ereget magából olyan mérgeket, hogy semmi nem nő meg a diófa alatt, így védekezik a tápanyag és fény konkurenciában a diófa.

Hogy maga a fa belseje mérgező, vagy sem, azt nem tudom, nem is érdekel, nekem ennyi is elég ahhoz, hogy szintén kizárjam a felhasználható fák sorából, az akvarisztikában, és szerintem kisemlősöknél ugyanígy nem használnék diót, mert jobb félni, mint megijedni.


Háztáji beszerzésnél -akvarisztikában- figyelni kell a vegyszerekre is. Mivel a kisemlősök, rágcsálók, megrághatják a fát, gondolom ott is figyelni kell erre.

Tehát pl. lehet csinálni valami mászókát egy ágas-bogas szőlőtőkéből, de fontos, hogy olyan tőkéből, amit a kivágását megelőző 5 évben, nem permeteztek. Mivel a permetszerek nehezen bomlanak le.

Ez a gyümölcsfákra is igaz.

Bár az is tény, hogy erre a vízi élővilág hatványozottan érzékeny, egy kisemlős toleranciája ennél azért nagyobb lehet.


Hát, ennyit tudtam hozzátenni, az akvarisztikai tapasztalatokat felhasználva, igaz, hogy a kisemlősökhöz nem értek, de talán ezzel is mész valamire.

márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!