Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

IDKOM kérdése:

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy vehessek egy törpesünt?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és hallani sem akarnak arról hogy panelban állat.És nem tudom hogy győzzem meg őket hogy legyen egy törpesünöm.(énfizetnék mindent)Mindig jönnek egy kifogással majd amikor már nem maradt az az utólsó hogy panelba állat nem való.Ha valaki tud segíten annak a válaszát megköszönöm.

#kisállat #törpesün #hogyan vegyem rá a szüleimet
márc. 17. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves vagy?
márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
85%

Én először feltennék neked pár kérdést.

Van minimum 80.000 ft-od arra, hogy megfelelő ketrecet és berendezést is vegyél neki hozzá? (Nekem ennyibe került vele együtt, azért írok ennyit.) Értem itt az itatót és tálkát, az almot és tálcát hozzá, a forgácsot, a házat, bújózsákot és alá kis törölközőt, infralámpát, a kereket, pár játékot, kezdő tápot, prémium minőségű alus cica eledelt, körömvágót, aloe sprayt, nedves törlőkendőt, fogkefét és könnymentes sampont és egyebek?

Tudod biztosítani számára a megfelelő hőmérsékletet?

A megfelelő hőmérséklet ellenére is hibernálhat. Tudsz rá figyelni?

Éjszakai állat, egész nap alszik, este ébred fel. Meg tudod tenni, hogy vele legyél?

Az enyém késő este, éjszaka kezdett hibernálni, ha megtörtènt, de 3-4 óránként rá kellett nézni valakinek napközben is, hogy minden rendben van-e, mert egyszer délután is előfordult. Úgy, hogy be volt gyújtva a kályhába, konvektor előtt volt, hungarocellen volt a ketrec, a házában feküdt a bújózsákban, ami egy kis kèztörlőn volt és ment felette az infralámpa. Érzékeny és válogatós állatok. Vedd számításba, hogy orvoshoz is kell vinni, ha beteg.

Van időd arra, hogy kivedd a ketrecből, ha szaladgálni akar egy órát?

El tudod fogadni, hogy napközben nem foglalkozik veled? Az enyém este 8 körül ébredt, ha ki akart jönni, akkor szólt, ha úgy vettem ki, hogy nem akart, akkor jelzett, hogy hagyjam békén és vissza akar menni. Éjszaka játszott és utálta, ha valaki megzavarja benne, inkább egyedül szeretett lenni. Általában egygazdisak. Az enyém rajtam kívül mindenkire puffogott, betüsizett vagy harapott.

Ha nem kell neki sem cica eledel, sem élő eleség, megfőzöd neki, amit szeret? Ugye utána is nézel, hogy mi a tilos számára?

Készülj fel belőle, ha látják, hogy mennyire felkészült és felelősségteljes vagy, talán rábólintanak.

márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
A 2. válaszoló tökéletes kérdéseket tett fel. Ami még fontos: a sün egzotikus állat. Magyarul a "sima kutyás-macskás" állatorvosok túlnyomó része ki is nyírhatja ha nem ért hozzá és félrekezeli. Egzotikus állatokhoz JÓL értő orvos úgy 10-20 van az országban összesen. Oda tudod vinni, ha szükséges? Lesz erre szükség esetén úgy 30-100 ezer Ft-od?
márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne akard őket meggyőzni. De ha nagyon akarod,akkor mond el, hogy miért szeretnéd, biztosítd be, hogy tudnál vele foglalkozni, és nem csak a szüleidre hárulna ez.
márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A 2-esnek a kérdéseire pl.:van-e rá elegend pénzem arra az a válaszom hogy igen van.Ha a süni éjszaka játszani akar akkor fenttudok vele lenni.És az állatorvosra is van elegendő pénzem.Hogyha este/éjszaka szaladgálni akar 1 órát akkor kiveszem és hagyom hadszaladgáljon.És eltudnám vinni jó állat orvoshoz is.És a hőmérsékletet is tudom biztosítani.


És eltudom fogadni ha reggel alszik csak este ébred fel tudok vele akkor is időt tölteni.

márc. 17. 22:51
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. Majd ha lesz saját lakásod, azt tartasz, amit akarsz.
márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Fogadd el, keress másik kisállatot
márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Előveheted a legütősebb érveidet, a szüleid szava a döntő. Ha nem akarják, akkor nem lesz.


#2 nagyon jó érveket mondott, jól gondold át őket. Nekem egy ex-kóbor cicám van (tehát nem egy kinézetre szelektált fajmacska, ott túlélésre ment a szelektálódás) és így is százezres orvosi számlája lett csak az első évben. És mellé még a felszerelése, kajája, ilyenek.



Egy süni érzékenyebb, tényleg van rá keret, és nem anyudéknak kell perkálni? Az is gyakran előfordul, hogy akár a legszorgosabb gyerek is megunja a sünit, és a szülőkre hárul a gondozása. Vagy kedved éppen lenne, csak időd és energiád nincs elég. Nem tudom, hány éves vagy és milyen kötelességeid vannak. Volt olyan tanulós időszakom, hogy már kb. a nevemet se tudtam.


Tisztán tudod tartani? Sünikkel nincs tapasztalatom, de biztos nekik is van egy szaguk, ami másnak zavaró lehet.


Van egy ötletem: vannak egyesületek, mint pl. a Sünbarát, amik süniket mentenek. Esetleg megpróbálhatsz jelentkezni önkéntesnek, bár nem tudom, hogy fogadnak-e ilyeneket. Egy próbát megér.


Lesz tapasztalatod a sünikkel, foglalkozhatsz velük (és segíthetsz rajtuk), és eldöntheted, hogy tényleg a te világod-e a süntartás.


Ha igen, akkor lehet, hogy a szüleid is meggondolják magukat.

márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Talán ha nem egy olyan állatot kérnél, ami amúgy erdei vadállat és csak manapság divat a lakásban ketrecben tartani, hanem egy olyan háziállatot, amit a szüleid is ismernek?
márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
78%

9-es, csak épp nem ugyanaz a kettő, kérlek figyelj oda arra, hogy hogyan fogalmazol, mert aki nem ért hozzá, ugyanúgy fogja kezelni mindkettőt. A hobbi állatok különböznek a vadon élő allatoktól, süniknél az egyik legfontosabb, amire oda kell figyelni, az a hibernálás. A vadon élők hibernálják magukat a hideg időszakokban, ami segíti a túlélésüket. Viszont a hobbiként tartott sünik ugyan szintén képesek hibernálni magukat, de számukra az végzetes, ezért is igényel több odafigyelést. Ők nem bírnák ki a telet a szabadban. Azonnal ébresztegni kell őket és jó meleg plédbe bugyolálni, míg magukhoz nem térnek újra rendesen.


Ez már a kérdezőnek: Az én sünim 25-26 fokot bírt, tehát ennyi volt mindig (kivéve nyáron) a hőmérséklet ott, ahol volt a ketrece, de pluszban még ment felette az infra, volt alatta forgács, volt házikója, bújózsák, kis törölköző, ahogy írtam és azon belül ő rendezkedett magának. Nyáron pedig lepedőből vágtam neki egy részt, ami fedte a ketrecet hátul és felül, azt vizeztem be, úgy kellett hűteni, mert melege volt. Közvetlenül hideg, mint például ventilátor nem érheti.


8-asra reagálva, a süniket nem szokás nagyon sűrűn fürdetni, mert az alapból száraz bőrüknek nem tesz jót a gyakori fürdés, na meg ugye a hűvös évszakokban nem is ajánlott, úgyhogy inkább tavasszal és nyáron hűsöljön egyet kézmeleg vízben, ha szükséges. Kicsit piszkos állatkák, mert fetrengenek az alomban, a házikójukba piszkítanak, ha valamiért nem akarnak kimozdulni onnan és ha új számukra valami, például egy étel, akkor azt a hátukra kenik és nyálas lesz. Ezért kell a nedves törlőkendő, megtörölgetni vele a hátát, hasát, lábait.

márc. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!