Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretik a tengerima...

Miért nem szeretik a tengerimalacaim a paradicsomot, paprikát, cseresznyét, epret, szinte semmit?

Figyelt kérdés

Csak az uborkát, sárgarépát zöldjével, petrezselyem gyökeret, salátalevelet, dinnye zöld húsát.

Igazából szinte csak zöldeket.

Lédús dolgokat nem eszik.

Tieitek megeszik?


márc. 28. 08:07
 1/7 anonim válasza:
75%

Sziaa! Nekem is voltak tengerimalacaim. Ők sem szerették az édes dolgokat. Néha ki is köpték. Ez teljesen normális.

Nekik amúgy az uborka és a répa jött be nagyon.

márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%

Szia,

Csatlakozom az előttem szolohoz, ez normális, úgy ahogy minden malac más, van aki barátságosabb van aki felosebb, igy az ízlésük is teljesen eltérő lehet. Az en malacaim pedig imádják az edeset, es rettentő gyorsan elfogyasztjak. :D de ritkán kapnak, mert nekik sem jo ha cukorral vannak tömve, illetve úgy tudom ha lédús gyümölcsöket adsz nekik, azzal csak óvatosan, mert könnyen felfújódnak, nagyon érzékeny állatok...

márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Nekem is az egyik félénkebb, olyan értelemben, hogy idegenekkel nem barátkozik, csak engem fogadott el, a másik meg akkor is purrog, ha tök idegen megsimizi, az állatorvosnak is purrogott. Mind2 lány.

Viszont ebben egyformák, hogy nem esznek meg túl sok féle zöldséget, gyümölcsöt. Még a kibontott szotyit sem esznek meg egy szemet sem, én ettem, sípoltak a zacskó zörgésre, egy szemet akartam adni, de már el is fordultak tőlem, nem kellett nekik.

De amúgy tápból sem lehet őket halálra etetni, ketten együtt még egy evőkanálnyit se, pedig elvileg fejenként 1 evőkanálnyi járna, de nálunk az kb 3 nap alatt fogy el a tányérkákból.

Na mindegy, a füvet, zöld leveleket, szénát nagyon szeretik és igazából ez a lényeg, csak furi, mert akiket ismerek, malacosok mindig nasiztatják a cocákat, nekem meg meg se eszik az ilyesmit, amivel vigyázni kéne, hogy ne sokat :D

márc. 28. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Szotyit nagyon tilos adni nekik, még kibontva is. Magvak sem jók nekik. A gyümölcsök kifejezetten károsak. Az uborka, répa pedig legfeljebb ritka nasi lehet. Fő táplálékuk a széna. Friss, nem vegyszeres, nem vizes füvet is kaphatnak, és jó minőségű pellet tápot. Saláta is tilos a vegyszerek miatt, a zöld levelek közül spenót, rukkola is problémás.
márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenből biot adok. Külön nekik veszem.

Nem tilos a szotyi, nasinak 1-1 szem, kibontva. Gyümölcs miért lenne káros? Akkor én már megdöglöttem volna, annyi gyümölcsöt eszek.

Ilyen kis 1-1 falat mennyiségben semmitől nem lenne bajuk.

De amúgy a kérdés pont az, hogy meg sem eszik:D

márc. 30. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Te nem vagy tengerimalac. Nekik káros a gyümölcs, a szotyi, mert a tengerimalacok fűevők, nem olyan a bélrendszerük meg az anyagcseréjük, mint neked. (pl az első kakijukat megeszi, te ezt nem csinálod, remélem!) Tök jó, hogy nem eszik meg azokat a xarokat, amikkel tömöd őket, szóval ne erőltesd! Ha állatot tartasz, nézz utána a szükségleteinek, mert az állatok, képzeld, nem kicsi emberek, többé vagy kevésbé másként működnek.
márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy tömöm őket?? Olvassál és értelmezzél már ember!

Azért egy kocka gyümölcsre meg egy szem szotyira ne mond már, hogy halálosan káros, te nagyonokos!

ápr. 1. 10:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!