Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac tényleg büdös?...

A tengerimalac tényleg büdös? (lírás lent! )

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy tengerimalacot,de anyukám nem engedi,mert hogy büdös...


Tényleg büdös?Mármint úgy alapból van valami szaga,mert azt tudom,hogyha nem takarítják akkor büdös..de ha rendesen van takarítva akkor is?


köszi előre is a választ. :)


2010. nov. 1. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Alapból nincs semmi szaga, nem olyan vad szagú mint egy görény :)


Hát de sokat eszik, pisil, kakál, és 2 nap alatt olyan disznóólat csinál, hogy borzasztó. Én úgy 3 naponta takarítom, mert akkor kezd szaga lenni :)


Ha meg nem kap enni, akkor elkezd sipákolni, ui-ui azon mindig nevetek, mert édi hangja van :)

2010. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Önmagában nem büdös. A terrárium büdös, ha nincs takarítva, mert a tengerimalac nem csak egy meghatározott sarokba végzi a dolgát, hanem ahol éppen sikerül. Így aztán gyakran kell takarítani.
2010. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Alap helyzetben nem büdös de ha nem takarítod akkor biztos be fog büdösödni. Kb 1-2 naponta kell ahhoz takarítanod, hogy ne legyen büdös. Ezt lehet egy 1-2 hónapig fogod tudni csinálni de utána 100% ha 1-2 hétig takarítatlanul fog maradni és akkor a szagok elég kemények lesznek. Egyébként nicns sok értelme ilyen állatot tartni, rohadt félős soha nem szokja meg az embert. Ink hörcsögöt vegyél.
2010. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2-3 naponta takarítani kell, akkor nem büdös. Terrárium helyett pedig inkább ketrecben érdemes tartani, mert sokkal jobban tud szellőzni. Az utolsó hozzászólóval nem értek egyet, kézhezstoktatott malacka nem félős, sőt... Közel 10 éve tartok malacokat, mindegyikük szelíd lett, igazi kis vagány, érdeklődő népség. PErsze sokat kell foglalkozni velük.
2010. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem büdös. Én kifejezetten szeretem a szagát. Ha nem takarítják persze büdös, de önmagában semmi szaga nincs, pláne ha nőstény. Ha tengerimalacot akarsz tartani minimum két malackával számolj...lehetőleg két nősténnyel.
2010. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem éppen a hörcsög a semmire való állat, a malac szelíd, eszes és nagyon aranyos.:)

Ha kellően nagy a ketrec(100x50cm két malacnak) akkor 4-5naponta is simán elég takarítani..

2010. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát ha nem takarítod 7-10 napi rendszerességgel akkor igen!De ha takarítod nem!
2010. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Sokan keverik a hörcsögöt a tengerimalaccal. A hörcsög büdös! Bármit is csinálsz vele. És idegbeteg, agresszív állat, ellenben a tengerimalacokkal. Már "szelíden születik". Kedves, jó fej állatka és NEM büdös!!! Én tenyésztem őket, jelenleg 16 malackával osztom meg a házat, hetente 1x takarítom őket, és egyáltalán nincs szaguk!
2010. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

utolsóval nem értek egyet, a hörcsög nem büdös, 1 helyre piszkít, amit elég heti 1 szer kicserélni, a hörcsög teljes almát havi 1 szer is elég, csak az almát mindig vegyük ki, mert elássa, a hörcsög válogatja hogy milyen a természete, kevés az agresszív idegbeteg hörcsög, nagyon ritka, általában az anyja megeszi az ilyen kölyköket, és nem hagyja felnőni, ráadásul nagyon szelíd, lehet lese szarja a fejedet, de etől még nem hülye


a tengerimalac viszont félénk, nagyon nehezen szokja meg az embert, azonban sokkal hűségesebb mint a hörcsög, de sokkal több a gond is vele, nem mindegy mikor adsz neki ennit, az meg főleg nem hog mennyit, mert addig esznek amig a tálba van, így elhízhatnak



ha olcsóbbat és egyszerűbb álaltot akarsz vegyél hörcsögöt, de nem fogod sokat látni mert éjszakai, és csak akkor vegyél kettőt ha a kereskedésben 1 terráriumban votlak és 1 neműek, valamint egyszerre! mert ha külön veszed megölik egymást, ha egyszerre de külön neműek az anya megdöglik a szaporodásba, szóval ha több hörit szeretnél egyszerre vedd, egy terráriumból, egy neműeket


ha valamivel drágábbat, bonyolultabb, viszont sokkal szerethetőbb állatot akarsz akkor 2 tengerimalacot, mind2-t egyaránt ajánlom,

2010. nov. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem agresszív egy kicsit sem!Egyszer úgy fogtam meg ,hogy a hátán a bőrt és kiugrott a kezemből!De nem harapott meg amikor 2 másodperc múlva felvettem!
2010. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!