Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tavaszra be fog sötétedni a...

Tavaszra be fog sötétedni a most fehéren vásárolt dzsungim?

Figyelt kérdés
Vettem pár hete egy dzsungáriai törpehörit. Fehér, halvány szürke csík van a hátán, és a fején is szürkésebb. Arra lennék kíváncsi, hogy tavaszra be fog-e sötétedni?
2010. nov. 15. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fiatalabb 1 évesnél, akkor tutibiztos, h valamennyit sötétedik, de egyedenként változik, h mennyit. :)
2010. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van pearl és vadas színű. Ezt így tél környékén nehéz megmondani, mert lehet, hogy vadas, de winter white, akkor ugyanis kifehéredik télen, de egyébként barnás színű. Én így arra tippelnék, hogy még korán van a teljes bunda leváltásához, szerintem fehér marad szürke csíkkal (egyébként nekem is olyan van, de barna is volt már).
2010. nov. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

A höri még csak két hónapos körül van.

Izgatottan várom, hogy vadas lesz-e belőle, vagy pearl :D

2010. nov. 16. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van vadas, és pearl, sőt winter-white hörcsögöm is. Egyiknek sem változott a színe télen. Ennek nagy oka lehet, hogy a lakásban mindig ugyanolyan a hőmérséklet, így nem igazán vedlenek. Enyhén észrevehető szőrhullajtás van, de akkor is megtartják a színüket, én eddig nem vettem észre egyiknél sem, hogy világosabb vagy sötétebb lett volna a bundájuk.

Az ugyanolyan színű hörimnél, mint a tiéd, sem észlelek változást, max annyit, hogy a fekete csíkjai néha nem annyira feltűnőek, de ez nem évszak függő, mert múlt héten sem volt feltűnő, illetve nyáron is voltak hetek, amikor csak csupa fehér volt.

2010. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!