Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hugicámnak venni akarok egy...

Hugicámnak venni akarok egy kis cocit, mire figyeljek vásárláskor? Debrecenben tudtok jó, megbízható állat kereskedést?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az a coci? O.O
2010. nov. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én cocker spániel-re gondolnék. Vagy kismalacra. :)
2010. nov. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most látom kisemlős témakörben van, szóval a coci tengerimalac lesz. :D
2010. nov. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tengerimalac!

Szerintem nézz körül a neten, mert sokan sepénzért, netán ingyen adják a felesleges szaporulatot, így meg is menthetsz egy apróságot, az árán spórolt pénzen pedig vehetsz neki felszerelést vagy tápot.

Nekünk is így lett malackánk, mindössze két délután böngésztem a netet és már rá is bukkantam őkelmére, egy tündéri, 1 hónapos fiúcskára, teljesen ingyen.

2010. nov. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először gondold át, hogy szeretné-e igazán a húgod, ha vennél neki. Csak akkor vedd meg, ha tényleg vágyik rá, mert különben megunja. Vedd számba, hogy ha ő nem tud vagy nem akar gondoskodni róla, te vagy valaki a családban megteszi-e.

Vegyél ketrecet, itató, kajástálat, faforgácsot először. Nem lesz olcsó, egy megfelelő méretű új ketrec 10 000 forintnál kezdődik.

Nézd meg a malackát, nem csipás-e, nem látod-e a ketrecben hasmenés nyomait, nincs-e sérülés rajta, bolhás-e.

2010. nov. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aranyszabály : ÁLLATOT NEM AJÁNDÉKOZUNK, azért, mert élőlény nem lehet ajándék...


Csak úgy vásárold meg a tengerimalackát (vagy bármi más élőlényt) ha előtte alaposan megbeszéled a hugicáddal!


Egy kisállatot naponta gondozni kell (etetni, itatni, almozni), foglalkozni kell vele!!!

Bizonyos életkor alatt erre a gyerekek nem képesek (kb. 10-12 éves kor).

A szüleiteket is meg kell kérdezni, mit szólnak hozzá, mert sok gond ezzel az ő nyakukba fog szakadni (tápok-, almok-, berendezések vásárlása, malacka tisztántartása, állatorvosi költségek, stb.)...


Ha ezek mind rendben vannak, akkor azt javaslom, hogy megbízható TENYÉSZTŐTŐL vásárold meg a malackákat (NE hírdetésből, NE állatkereskedésből) mert sajnos a tengerimalacoknál gyakori az atkásság, és a genetikai hiba, amivel sem az állatkereskedők nem törődnek, sem a ajándékozó hirdetők.

Viszont nektek szörnyű lesz, ha a megszeretett kisállat hirtelen beteg lesz és elpusztul...


Próbálj olyan internetes fórumot keresni, ahol a tengerimalac-tenyésztők jönnek össze, ők sokat tudnak majd segíteni neked.


====================================


Én egy anyuka vagyok, aki pár évvel ezelőtt a két gyerekemnek vettem (az ő kérésükre!) két tengerimalackát...

Sajnos, mi akkor még tapasztalatok híján egy bevásárlóközpont nagy állatkereskedésében vettük meg két aranyos kis malackánkat, utána jöttem rá, mekkora baklövés volt ez...

Nem elég, hogy mindkettő vemhes volt (és hamarosan 6 kismalacunk született) de olyan atkásak is voltak, hogy hiába kezeltük őket bármivel, hamarosan elpusztultak...


Ja, és a gyerekeim (akkor 10-12 évesek) első lelkesedése hamar alább hagyott, amikor a malackákat 2-3 naponta tisztába kellett tenni...

Még szerencse, hogy én imádtam őket, de a +munka mondjuk nem dobott fel!


A tengerimalackákat naponta dédelgetni, simogatni kell, foglalkozni kell vele, mert elvadul! (De megéri a törődés, mert szerintem sokkal aranyosabbak a cicáknál!)

2010. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, hogy törpemalac. Ilyen: [link]
2010. nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát nagyon hasznosak voltak és igazatok van, hogy először vele kéne megbeszélni, de mindig mondja, hogy nagyon szeretne egy ilyen kis állatot (cocit, mert Ő csak így hívja :D) ás látom rajta mennyire vágyik rá, majd megszakad a szívem ha egy kis állat kereskedés mellett megyünk el annyira szereti őket, és alig lehet elvonszolni onnan :D

csak mielőtt beleugrok szeretnék tájékozódni, hol honnan és milyet érdemes

ui: végső soron én is foglalkoznék vele mert én is szeretem őket :) szóval ez nem lenne hátrány

De tanácsaitok alapján elkezdek keresgélni, köszönöm még egyszer mindenkinek

2010. nov. 18. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem két tengerimalacom van, Pehely és Csibi. :)

Tapasztalatok:

Én ugyan nagyon kezdő voltam, mikor megvettem először csak Pehelyt, nem figyeltem semmire és senkire, "Anya, ő nagyon tetszik" és megvettük. Hála Istennek óriási szerencsém volt, mert még egy ilyen kedves, bájos fiú(!!!!) tengerimalaccal nem hiszem hogy találkozom valaha. Csibi már keményebb dió volt, mert ahogy hazahoztuk, nem jöttek ki egymással, mondjuk Pehely elvolt, de Csibi folyton szekálta, úgyhogy majdnem viasszavittük. Egy napig külön ketrecben laktak, aztán Pehely is, Csibi is nagyon szomorú volt egyedül, így összeraktuk őket. Most is vannak kisebb-nagyobb vitáik, de alapvetően már megszerették egymást. Csibinél sem figyeltem sajnos semmire, ezért most megiszom a levét, mert kábé egyideősek és ezért vitázhatnak időről időre, de mivel Csibi is szerelem volt első látásra, ezért nem vittem vissza, különben is sajnáltam volna, mert nem volt sem vizük, sem kajájuk, ráadásul egy cipősdobozban tartották kettedmagával, és oda nem lett volna szívem visszavinni. A párját is elhoztam volna, mert elfért volna csakhogy ő lány volt,és így nem vihettem el.:( Mostmár elválaszthatatlanok vagyunk így hárman:)

A gondozásról:

Az én malackáim alatt kukorica-csutkaalom van vékonyan, ezt úgy három-négynaponta cserélem, amikor érzem, hogy kezd büdös lenni.

Malacoknak való magkeveréket reggel-este kapnak, egy-egy sarokba egy-egy 15 mililiteres mérőkanállal, ezt úgy elnymamogják, és nem visítanak sohasem, hogy éhesek. Ez olyan 700-800 forint körül van, egy kiló egy hónapra elég.

A répát, almát, cukkinit, padlizsánt betegesen imádják, ez is mindig van előttük.: ) Ezek nem drágák, főzésnél mindig akad egy kis mosott(!) uborkahéj, répahéj, almahéj stb.... Fontos: K betűs zöldségeket nem ehtenek, ilyen a karalábé, káposzta, karfiol. Kígyóubit ehetnek, az végülis uborka szimplán csak a neve kígyó:) Citromot, hagymát, szotyolát, kelkáposztát, kukoricát, krumplit, fűszernövényeketés grapefruitot és a többi K betűs zöldséget sem ehetik meg.

SZÉNA!!!! A széna nagyon fontos hogy mindig legyen előttük, mert az a fő táplálékuk. Nem drága, nálunk egy ötliteres zacskó 240 forint, ez úgy egy-másfél hónapig elég.

A vizet naponta kell cserélni, legegyszerűbb golyós önitatót használni, mert nem csöpög, és a tengerimalacok kiszolgálhatják magukat bármikor, ráadásul nem is borítják fel.

A vitaminokat a legtöbb gyümölcs zöldség tartalmazza, nézz utána,melyik mit, és érdemes olyan tápot venni, ami hozzáadott c-vitamint tartalmaz.

Fürdetni főleg nyáron kell, illetve hogyha büdinek érzed, akkor jól fűtsetek be, és fürdessétek meg. Ez amúgy kétemberes munka, kb fél- vagy háromnegyed óra. Kíméletes cicasampon megteszi a fürdetéshez, de szerintem ma már lehet kapni kifejezettem tengerimalacoknak sampont.

A karmát akkor kell vágni, sima manikűrollóval, mikor hosszúnak látod. Ez olyan 3-4 hetenkénti elfoglaltság. Ez is kétemberes.


Hát, most fejből ennyi ment, de itt van két tökéletes oldal, én is ezen a kettőn tanultam meg tengerimalacot gondozni:


www.tengericoci.hu

www.gemon.ro


Remélem segítettem, feltételnül várok képet a malackáról, és jó malacozást:)


11/L

2010. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Húúú, legutolsó ez nem semmi ha fejből nyomtad:):):)

Jó lehet a malacaidnak!!!

2010. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!