Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halt meg a tengerimalacom?

Mitől halt meg a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Semmi baja nem volt 4 éves volt, egyszer csak az oldalán feküdt a ketrecben, kivettem, és láttam, hogy "csuklik" szóval mozog a hasa, és utána a nyaka, mintha csuklana. És elakartam vinni állatorvoshoz, de 1 perc után meghalt.

Miért?

Azt mondta tesóm, hogy szerinte megfulladhatott, ha csuklott, és az oldalán feküdt.

Létezhet?


2010. nov. 20. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem csak öreg volt,de nyugi az állatok automatikusan a mennybe mennek.
2010. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

felfujódhatott? ... am a tengeri malacok rövid életűek...az én osztálytársamnak is kb ennyi idősen pusztult el váratlanul..pedig hetente 2x takaritotta stb..

lehet a tiéd valami vizeset ehetettt és felfujódhatott..kapott napona friss szénát?...nem adtál be neki nedves gyümölcsöt zöldséget?

2010. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tengerimalacos könyveb azt írja 8-9 évig is élhetnek, akkor gondoltam a 4 éves az fiatalnak számít még.

És van még egy tengerimalacom, ugyan azt ették mind a ketten, a másiknak semmi baja. Szegény most tiszta depis, mert egyedül lett. :(

2010. nov. 20. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia,sajnálom a Malackádat nagyon! Sajnos könnyen félrenyelhetnek szegények,ami végzetes lehet.Ha túl leszel rajta,érdemes az egyedül maradt malacka mellé valakit venni,mert akkor meg ő lesz folyton rosszkedvű.
2010. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha ilyen van, hogy félrenyel, lehet valamit tenni? Hozzá sem mertem nagyon nyúlni, mert féltem, hogy valami nagyobb baja lesz. Felemeltem, és úgy lógott, nem tudott semmit tenni :(
2010. nov. 21. 11:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A négy éves malac még nem számít öregnek!!!Simán elélhetnek(jó tartási körülmények mellett 6-7 évig,de én tudok 10 évesről is bár ez azért nagyon ritka!Szerintem is félrenyelhetett a kis drága.Én mindig kicsit nagyobbra vágva adom a kájá,hogy ők rágcsálják szét.Így talán elkerülhető,hogy a kissebb falatot begyűrjék a kis szájukba.Társat mindenképp hozzál a megmaradt malackádnak mer nagyon magányos lesz!!Arra figyelj,hogy fél év korkülönbség legyen köztük és azonos nemű legyen.Bármi kérdésed van még a www.gemon.ro oldalon választ kapsz.Szeretettel várunk a fórumra is!!

2010. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!