Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 vagy 2 tengerimalacom legyen?

1 vagy 2 tengerimalacom legyen?

Figyelt kérdés

Két lány tengerimalacot szeretnék, mert hallottam, hogy társas lények, és nem szeretném azzal kínozni, hogy egyedül van.Csak attól félek, hogy akkor egymással fognak törődni és én hiába foglalkozok velük, le se fognak sz*rni:(

Először csak 1-et szerettem volna, de aztán kicsit olvasgattam a neten h társas lények...stb... Szerintetek az állatkínzás lenne, hogyha csak egyet vennék?? De persze nagyon szeretném meg minden!!

Segítsetek!! 13/F


2011. nov. 7. 21:00
1 2
 1/14 Antimod ***** válasza:

Ha sokat tudsz vele foglalkozni, akkor nem kínzás, emberhez szokik, és jól fogja magát érezni. Ilyen volt a miénk, nem sokat volt egyedül, az egész család foglalkozott vele, mindig valaki más. :)

Persze egy fajtárssal azért más az élete, de valóban, előfordulhat, hogy nem lesznek annyira szelídek. Persze ha sokat kézbe veszed őket, törődsz velük, akkor azért emberhez szoknak.

2011. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
merrefele laksz?
2011. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Anno a barátnőmnek is egy volt, és nem volt gond elvolt voltak játékai..mondjuk nem lehetett kivenni mer, ha nem figyeltél úgy elillant, h naon nehezen lehetett elő keríteni..

Míg nem olvastam végig a kérdést addig azt hittem 1párt szeretnél, és akkor azt mondtam volna, h naon szaporák...de Te tudod.. Mivel lányokat sztnél így már más. De ha 1et az sem rossz 5let, és nem állatkínzás.

(bárcsak ennyi gondom lenne, mint neked) Nem bántásnak szánom! Minden korosztálynak meg van a maga gondja, ennyi idősen azt érzetem, amit minden fiatal és fogalmam sem volt, mi az a valódi gond..bocsi csak úgy eszembe jutott.

Van egy mondás; mindenkinek a saját keresztje a legnagyobb..:)

2011. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A barátnőmnek 3 évig volt tengerimalaca, és sosem érezte magát egyedül. Én ugyan nem nagyon értek hozzájuk, nekem csak hörcsögöm volt, szintén egyedül, és ő nagyon jól érezte magát velem. Sokat törődtem vele. >.< Ahogy az első válaszoló is írta, szerintem nem baj, ha egyedül van, csak foglalkozni kell vele.
2011. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ket tengerim van! Hat nem mondom hogy sokat adnanak ram persze mindig simogatom megminden oket de ok mar alapbol nem azok a fajtak akik ugy ragaszkodnak hozzank( arra inkabb a kutya, macska stb... valo). De en magyon szertetem oket habar egy kicsit haragszom rajuk mert tenyleg megeadom nekik a torodest s megis kisse elvannak ugymond magukkal!

Sok sikert hozzajuk! Ja es megvalami: ha kettot akarsz venni akkor jobb ha egynemueket valasztasz ,vagy ket lanyt vagy ket fiut ,vagy ha szeretnel egy lenyt is es egy fiut is akkor egyiket mindenkepp ivartalanitsd mert maskepp megaldanak egy nagycsomo malackaval. A tengerimalacok ugyanis nagyon "szapora"allatok!!:D

2011. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy, maximum másfél.
2011. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem az jött le, hogy egyet szeretnél aki ragaszkodik hozzád. na igen a tengerimalac nagyon társas lény. viszont akkor tudom ajánlani helyette a törpenyuszit. azt egyedül is lehet tartani nyugodtan, és sokkal jobban ragaszkodik az emberhez. jobban lehet gyömöszölni (persze finoman) és a társaságodat is jobban értékelné. hely annyi kell neki mint 2 tengerimalacnak. enni valószínű kevesebbet fog mint 2 malac, és szobatisztaságra is nevelhető. szerintem gondold át ha csak 1 állatot akarsz :)
2011. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
ha megunod az egyiket süsd meg! én a múlt héten kóstoltam, nagyon finom;)
2011. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

21:13: Borsod megyében lakom:)

Besenyő Pista: másfél xDD kösz xD lol

utolsó: köszi, de én a tengerinél maradok, mert uncsitesóméknak törpenyuluk van 2 is, de azok büdösek :D:D

a tengeri malac meg megtetszett...am. szerintetek az normális dolog ha nekem még kell egy tengeri? mert már van egy cicám, egy kauázusi juhászkutyám, egy ékszerteknősöm, meg két dzsungáriai törpehörim, de én úgy gondolom h nekem ez kevés :DD én simán el tudnék tartani egy tengerit is :D:D a tekimet is én takarítom meg etetem, a höriket is, meg a cicámat is :D

2011. nov. 7. 21:50
 10/14 A kérdező kommentje:
bocsi az utolsót a 21:39-esre értettem ;)
2011. nov. 7. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!