Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek az aranyhörc...

Mi a véleményetek az aranyhörcsögről?

Figyelt kérdés

Ne csak ilyeneket írjatok,hogy aranyos, hanem a táplálkozását illetően és tartását illetően is.

Könnyű vagy nehéz tartani, kezdő hörcsögtartó lennék.


2010. nov. 27. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

írdbe a google-ba hogy aranyhörcsög gondozása biztos kijön majd valamilyen olyan oldal amin mindent leírnak.


Én is így tudtam meg a fontos tudnivalókat a tengerimalckám vásárlásra elött.^^ :D

2010. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
hörcsögöt kőnyű tartani .magvakat eszik vagy veszel neki hörcsögtápot ,amire oda kel figyelni hogy legyen friss vize és hetente ki kel cserélni alóluk a forgácsot .meg adjál neki zöldséget
2010. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdő állattartóknak is jó a hörcsög ;) Persze meg van náluk is, hogy mi az amiből sokat, vagy csak nagyon kicsit szabad enniük, vagy amit végképp kerülni kell, de ezt a neten nagyon jól leírják sok helyen. Szükségük van mozgásra is, szeretik a kereket, a bújókat/mászókat. Gömböt is vehetsz, de van néhány hörcsög amelyik fél benne, de az enyém mondjuk szeret benne lenni. Figyelj arra, hogy ne huzatos helyre rakd, vagy ahol túl hideg van. Rakhatod terráriumba vagy ketrecbe, én a ketrecet azért ajánlom, mert annak a tetején is tud mászni és könnyebben felszerelhetők rá a kiegészítők (kerék, itató). Jó ha van itató is, mert azt nem tudja felborítani, persze vannak akik szerint a zöldség és a gyümölcs elég és nem kell külön víz nekik, de szintén saját példából, hogy az én hörijeim isznak még a zöldség és gyümölcs mellett is.

Amit sok kezdő elkövet hiba, hogy két hörit vesz, hogy ne legyenek magányosak. Nos, a hörcsög nem magányos, főleg ha van neki játéka bent és te is foglalkozol vele. Viszont ha ketten vannak, nagy a valószínűsége, hogy jobb esetben is szaporodni kezdenek, aztán mire észbe kapsz, már 50 hörid van, vagy a rosszabb eset, hogy kinyírják egymást.

Jah és főleg este/éjszaka aktívak, szóval ha a szobádba lenne, számíts arra, hogy ilyenkor zöröghetnek.

De amúgy tényleg nagyon aranyosak. :)

Írj nyugodtan, ha bármi kérdésed van velük kapcsolatban.

2010. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az utolsó válaszolónak meg pláne :)

Alapból nem lehet két hörim :D egyet is alig engednek meg és erről már olvastam én is , hogy verekednek.

2010. nov. 29. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!