Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszikat kell oltatni?

A nyuszikat kell oltatni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kétféle betegségre, akkor is, ha csak lakásban van, mivel szúnyogoktól is kaphat halálos kimenetelű betegséget.
2010. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen ajánlott, mert még a szúnyogok is terjesztenek rájuk nézve halálos betegségeket.
2010. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ


És milyen sürün kell oltatni öket? Mi a neve a két betegségnek?

2010. dec. 8. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Két fő nyúlbetegség van: a mixomatózis (ezt szúnyogok terjesztik és halálos), másik az RHD (ezt pedig akár te is beviheted a lakásba a ruhádon, ilyesmi, és ez is halálos). Mi évente egyszer visszük a nyuszikat oltatni, kombinált injekciót kapnak, tehát mindkettő betegség ellen véd. Tavasszal szoktuk beadatni nekik.

Sok honlapon olvastam egyébként, hogy kétszer kell egy évben oltatni, de az állatorvos azt mondta, évente egyszer is elég, hát én hiszek neki, ő ért hozzá inkább.

Ha jól rémlik, 3000 Ft egy szuri és pikk-pakk meg van. Egy évben egyszer rá lehet áldozni, sokkal nyugodtabb így a lelkem. :)

2010. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyulaknál két fő betegség van: Myxomatózis(szúnyogok által terjesztett fertőzéses betegség) + RHD(vérzéses tüdőgyulladás).

Kombinált oltással szokták a nyulakat oltani, a vakcina a myxomatózis és az rhd ellen védi a nyulakat. Az oltással 1ÉV-ig védjük nyulainkat. Tavasszal érdemes a nyulakat beoltani hiszen a szúnyogok fertőzött többsége ilyenkor jön elő. Általában állatorvos szokta beoltani a nyulakat. Remélem segitettem! Henrik =)

2010. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!