Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kicsi a nyuszimnak ez a ketrec?

Kicsi a nyuszimnak ez a ketrec?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régebben tengerimalacom volt (sajnos meghalt néhány hónapja, 8 éves volt :( ) és most vettem egy lógó fülű törpenyuszit, 3 hónapos, tehát már teljesen kifejlett.

A malackám ketrecébe költöztettem be (persze jól megtisztítottam), de nem tudom, hogy megfelelő méretű-e neki, mert ugye ő kb. dupla akkora, mint a malackám volt...

A méretei: hossz: 55 cm, Szélesség és magasság: 35 cm.

Utánanéztem és nagyobbat írnak, de sajnos most nincs több ezer forintom nagyobb ketrecet venni.

Azért nem lesz depis, vagy ilyesmi?


2010. dec. 7. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon kicsi.

Mondhatjuk hogy az ekkora ketrecben való tartás kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Mielőtt megvetted a nyuszit, talán előtte inkább biztosítanod kellett volna a megfelelő felszerelést.

2010. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért ne essünk túlzásba. Állatkínzás, mi? Ugyanmár.

Amúgy az állatkereskedésben az eladó azt mondta, hogy nem baj, ha ekkorka a ketrec, ha néha megfuttatom a nyuszit.

A pénzen kívül még az is gond, hogy elég kicsi a szobám és nem biztos, hogy egy nagyobb ketrecet el tudnék itt helyezni.

Nem elég, ha naponta kiengedem?

2010. dec. 7. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem túlzás, idén lépett érvénybe az új állattartási szabályzat.

"(4) A kedvtelésbõl tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni."


Ha nem tudsz neki megfelelő körülményt biztosítani, miért nem vettél kisebb állatkát?

Szerintem ha magadba nézel kicsit, te is belátod...

Mivel ilyen kicsi ketrecben van, így azt tudom mondani, hogy csak éjszakára zárd be a ketrecbe, amikor otthon vagy, mindig engedd ki.

2010. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, kérdés megoldva, most rendeltem vateráról egy megfelelő méretű ketrecet.

Gondolom 1-2 hétig még kibírja a nyuszim.

És nem akarok kötözködni, de nem bírom, ha valaki mindenféle szabályzatokkal jön.

Imádom az állatokat, világ életemben imádtam őket és kikérem magamnak, hogy bárki is "leállatkínzózzon".

A malackám is meghaladta az átlag életkort, szóval nem hiszem, hogy rossz gazdi lennék.

Igaz, nyuszim még nem volt, tehát csak most fogom kiismerni a nyuszitartás rejtelmeit, éppen ezért nem kéne nekemesni, hogy állatkínzó vagyok.

És azért nem vettem kisebb állatot, mert kifejezetten nyuszit szerettem volna, te sem vennél macskát, ha kutyát akarsz tartani, csak azért, mert a macska kisebb.

2010. dec. 7. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban az állat érdekeit tartom szem előtt. Ezért írtam amit írtam.
2010. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az én nyuszimnak van egy rendes közepes méretű ketrece ahova bejárhat enni, inni, stb., és ki van engedve a szobába. Nagyon befolyásolhatja a Nyuszid jellemét még 3 hónap után is, hogy hogy tartod. A szabadabb nyuszi sokkal nagyobb károkat csinál, ha nem figyelsz, de sokkal szelídebb, kezesebb lesz. Ha ezzel van bajod, a kábeleket kösd fel a falra, és amiket elkezd rágni fújd be (lehet vásárolni boltba ilyen lötyit amivel befújod a dolgaidat és nem fogják rágni az állatok mert rossz az ízük) állat taszító lötyivel, és ennyi a megoldás. Lesz egy kezes, édes nyuszid, nem pedig egy idegbeteged :D. Hidd el, tapasztalatból beszélek. :)
2010. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a tanácsot, de a szobában kiengedés (mármint úgy, hogy egész nap ki-be járkálhasson) nem működne, mert rengeteg a vezetékem, és ennyit nem tudok felkötni a falra, bár ez a kisebb gond.

Van két kutyusunk, ebből az egyik itt bent lakik a házban, és tudom, hogy nem bántaná a nyuszit, de egyfolytában "őrizné", ami szerintem éppen úgy őrületbe kergetné szegényt.

Meg amúgy sem tudnék nyugodt szívvel elmenni itthonról úgy, hogy a nyuszi kinn lófrál.

Mindig félnék, hogy mégis elrág valamit, amit nem kellene, vagy hogy valaki kinyitja az ajtót és kimegy stb.

Te hogy csinálod, hogy nem félsz ilyenkor?

2010. dec. 7. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó megoldás az ha a nyúl mindig szabadon van. Nem lehet neki megtanítani hogy ne tegyen kárt a dolgokban, elrágja a vezetékeket, letépi a függönyt, tapétát, meg amúgy szétrág mindent ami a elé kerül. Szerintem ez egy rendezett lakásban vállalhatatlan. Arról nem is beszélve hogy kevés nyúl lesz 100%-ig szobatiszta. Ha ki van engedve naponta néhány órát szaladgálni (felügyelettel) akkor tökéletesen megfelelő. A nagyobb ketrec mindenképpen kell neki, ilyen kicsiben nem tud rendesen mozogni.
2010. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GreenRita válasza:

A saját tapasztalatomat szeretném veled megosztani.

Az első nyúszimnál egy 50×70-es ketrecetbe raktam ahol már egy tengerimalac lakott.Idővel megnőtt és bántani kezdte a tengerimalacot.Kapott egy 100×50-es saját ketrecet. Hiába engedtem ki kevésnek találtam azt az időt amit kint lehetett. Megfigyeltem, hogy a lakásban mindig 2,3 meghatározott helyre pisilt és mindig csak oda. Vettem egy kis lavort leraktam oda ahova pisilt és idővel megtanult oda piszkitani.Annyira,hogy még oda is bogyózik igaz ez egy 15-20 percet jelent neki mire elvégzi.aztán idővel kint is maradt. A ketrec meg a sufniba került :) Teljesen szobatiszta kisállat lett. igaz ennek kára is lett 10.hosszabított cseréltem már le azóta.Na de bumm ennyit nekem megér. Azt javasalom amennyit csak tudod enged ki.Igaz azóta mindent óvok. Ja és nem unalmába rág, minden megnyilvánulása valamilyen jelzés.Nem szabad lebecsülni a nyúszit,mert okosabb mint egy kutya!

A lakóim ámulnak amikor utánnam jönn a nyúszim és a nevére is hallgat.De rengeteg minden van még amit mesélhetnék.Tegnap éjszaka például 2-ig nem hagyott aludni, rajta van a bagzás.

2011. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!