Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valamit nem értek! A hörcsögök...

Valamit nem értek! A hörcsögök tartásával kapcsolatban! (? )

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, mondják, hogy két azonos nemű hörcsögöt ne tartsunk egy ketrecben/terráriumban.

Na de mi van az Állatkereskedésekkel?

Onnan van az Én Hörim is.Nem verekednek, mindegyik nyugis volt.Nem bántották egymást.Egyik hörcsögön sem láttam sebet, harapás/karmolás nyomot.


Akkor most mi van?

Mert ha egyneműeket teszünk össze akkor( így írják!!) verekedhetnek.

Ha különneműeket akkor természetesen szaporodnak.

De a Kisállat Boltokban nem "szelektálják" a hörcsögöket( és más hasonló rágcsálókat) nemek szerint!És mégsem vmhes egyik sem.


Nem értem ezt a dolgot.


Köszönöm annak Aki segít nekem!


2010. dec. 8. 18:39
 1/10 A kérdező kommentje:

* Bocsi: Vemhes

Mert ha egyneműeket teszünk össze akkor( így írják!!) verekedhetnek.


Ezt az Így írják-ot arra értettem, hogy különböző netes oldalakon( mint itt)

2010. dec. 8. 18:40
 2/10 Platypus ***** válasza:
100%

A boltban általában fiatal állatokat látsz, ráadásul nappal, amikor kevésbé aktívak. Pihenőidőben azok a hörcsögök is szoktak békésen aludni kupacban, amik egész éjjel gyilkolják egymást. Rövid távon működik a dolog, de idővel egyre jobban stresszelik magukat a helyzettől és egyre durvábbak lesznek a konfliktusok. Ha 2 azonos neműt hazaviszel, ahogy öregszenek úgy fogják egyre jobban igényelni a magányt és harcolni a másikkal.


Az, hogy a boltban nem látod vemhesnek az állatot, nem jelent semmit. Hazaviszed, aztán egy hét múlva gömbölyödik, 2 hét múlva meg 10 rágcsálód van 1 helyett. Ha ivarérett nőstényt veszel fiúk mellől, olyan 90% esélyed van, hogy vemhes. Nagyon sok példát látni erre, a hirdetős oldalak tele vannak ilyen állatok kölykeivel. Én is vásároltam már sikeresen vemhes patkányt.

2010. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az az állatkereskedés ahonnan a te hörcsögöd van, testvér hörik voltak ezért nem bántották egymást. De az is lehet, hogy még kicsikként összeszoktak. Azt meg nem tudhatod, hogy nem vemhes e a hörcsögöd, mert van amikor nem is látszódik a hörcsögön, hogy kicsinyei lesznek.
2010. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm!

Inkább ki sem próbálom mi lenne ha ketten lennének!

2010. dec. 8. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én is azt ajánlom, hogy ki ne próbáld, hogy kettőt összeraksz, mert abból tuti, hogy baj lesz. Tapasztalatból mondom. Én már jártam így. 2 testvér hörit vettem régebben. Mind2 lány volt és kicsik voltak, együtt voltak az állatkereskedésben. Meg is vettem őket, de aztán horror lett a vége, mert folyton verekedtek, még napközben is! Amikor az egyik aludt és odament mellé a másik, akkor az alvó felriadt és megharapta a másikat! Odáig fajult az egész, hogy a gyengébbik mindig tele volt sebekkel és a végén már 1 szemmel élt tovább, mert a másik kiharapta!!

Úgyhogy, remélem, tanulsz az én példámból és nem merészelsz 2 hörcsögöt egy ketrecbe rakni! Ők egyedül érzik jól magukat, elég az, ha néha te törődsz vele!

26/N

2010. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnálom a Hörcsögödet!

2010. dec. 9. 16:13
 7/10 Norczy ***** válasza:

Tényleg jobb egyedül a höriknek! Sajnos én is próbáltam már ilyen hörit megmenteni :( Kajáért mentem a sajátjaimnak és megszokásból benéztem az eladó hörik közé. Láttam hogy 2 iszonyatosan verekszik :( Nah persze több se kellett(kis boltról van szó, törzsvásárló vagyok) bementem az állatokhoz és szétszedtem őket. Az 1ik nagyon rossz állapotban volt, hiányzott a fél arca és már a hasát kezdte szétszedni a másik :( Az eladó csaj jófej volt, mert mondtam hogy haza viszem és megpróbálom megmenteni, ő oda is adta ingyen, azzal a "felkiáltással" hogy sok hörijük van most, nem veszi észre a főnök. Egyből állatorvos volt, de 3 órát bírt még szegényem :(

Nagyon horror volt látni, hogy ezek a bájos kicsi lények milyen brutalitásra képesek. Ezek után én is csak szigorúan egykeként tartom a höriket(Bár előtte sem voltak soha párban).

2010. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szegényke!

Úgy lehetne, hogy vennék( karácsonyra ) egy Panda Egeret és néha egy 10-15 percre összetenném őket?

Ott lennék velük csak mindennap egy picit.

Így lehet?

2010. dec. 10. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen a boltba fiatalok vannak azok nem bántják egymást!
2010. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 21. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!