Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet egy egér?

Mit ehet egy egér?

Figyelt kérdés
Kell neki víz?
2010. dec. 11. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

azt esszi amit te meg kukoricát tápot meg mindenféle magvakat meg akármit mindenevő nem is győzük kiirtani őket.

kell neki víz mint mindenek ami él

2010. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magvak, gyümölcs, zöldség, néha egy kis állati fehérje, tejtermék (sajt, túró, száraz kutyatáp stb.). És igen, kell neki víz.
2010. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mr. Idegen ***** válasza:
50%
macskát
2010. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

én kutyatápot és a legolcsóbb rárizsit adom,hogy legyen állati származék is a kajájukban,kapnak uborkát,almát,trappistasajtot néha paradicsomot,néha magvakat és szárazkenyeret(utóbbi kettő eléggé hízlal szóval ne sűrűn)vizet(édességet jobb ha nem kapnak szerintem)ja és még szeretik a kekszet is.

De ha egeret tartassz ne hagyd sokáig bent nekik a kaját,mert hajlamosak elraktározni az ennivalót és ilyenkor az megromlik ami nem csak büdös,de tele lesz bacikkal.Ja a főtt rizst is szeretik a kekszet és a gabonapelyhet;)

2010. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
párizsit*:)
2010. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Alapvető élelmük a magvak (szotyi, dió stb.) és a zöldség gyümölcs (répa, alma stb).Adhatsz neki sajtot is, de nem feltétlenül kell neki, van amelyik meg sem eszi.

Ha olyasmit adsz neki mit pl. a nyúltáp, az a zöld kis csíkocskák arra figyelj hogy ne legyen vizes mert attól úgy felfúvódik.

Víz pedig természetesen kell neki, minden nap friss.

Amúgy milyen egered van?

2010. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
Ha kezdő egértartó vagy, akkor a legjobb ha kifejezetten egereknek gyártott tápot veszel, és mellé zöldségeket, gyümölcsöket adsz nasinak. Egy minőségi egértáp mellé fehérjét sem kell adni. A laboratóriumi tápok ára egész tűrhető, nagyobb állatos boltokban lehet kapni. Víz mindig legyen előtte, a legjobb ha veszel egy golyósitatót.
2010. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Még nincsen egerem.De karácsonyra kapok egy Panda Egeret.

Ne aggódjatok nem egy kölyök kapja, nem fogom megunni :)

Van egy hörcsögöm is.Köszi a választ!

Mindenképpen veszek neki hörcsögtápot!

Még egy kérdés:

Terrárium vagy ketrec?

Mekkora legyen?

2010. dec. 11. 19:12
 9/14 anonim válasza:

Szerintem akvárium a nyerőbb, mert a hörcsögöm úgy halt meg, hogy felmászott a ketrecre és leesett.

-Kitörött a nyaka

2010. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ki kell ábrándítsalak, a panda egér tudomásom szerint sima foltos háziegér, ugyan olyan, mint a fehéregér, csak foltos. Szóval ha drágábban adnák az állatkereskedésben, mint a normál egeret, inkább tenyésztőhöz fordulj!

Bp.-n: [link]

Ketrecet érdemes neki venni, mert oda jobban fel lehet szerelni dolgokat az egérnek. Pl mászókát, függőágyat, stb. De vigyázz vele, mert a ketrec rácsköze nem lehet nagyobb fél cm-nél! Különben kiférnek rajta az egerek. Terráriumhoz pedig mindenképpen kell tető is, különben kimásznak belőle, és szedheted össze az egereket a lakásban...

Kereket tegyél be nekik minenképpen (ha lehet fémet, mert a műanyag előbb-utóbb elfogy), mert szeretnek futkározni. Tehetsz nekik még szinteket, házat, WC papír gurigát, függőágyat, stb. Itató mindenképpen kell nekik, ajánlom a golyós önitatót. Ezt nem tudják telerugdosni forgáccsal, és bele sem ülnek, hogy felfázzanak. Etető is kell, én kanárieleséget adok a sajátjaimnak, mert a fénymahgot, kölest szeretik, viszont az egértápban levő granulátumokat nem. Karalábélevelet, almát, körtét és ezek csutkáját adhatod nekik, de a magokat előbb szedd ki belőle. Salátát, répát, diót, kukoricát, szotyit, paprikacsutkát, stb ehetnek, szeretik is. Azonban vigyázz a puffasztó ételekkel. Pl a karalábét elvileg nem szabad megenniük, csak a levelét (ahogy írtam). Ami mindenképpen kell még, az egy fogkoptató, mert rágcsálók. Sima fát is adhatsz nekik (mivel én nem ezt teszem, nem tudom, melyik fa alkalmas erre), de én kanáriknak vagy hullámospapagájoknak készült csőrkoptató rudat szoktam venni nekik. Sajnos ez könnyen molyosodik, így a felbontásnál vigyázz vele. Állati eredetű fehérjét is ehetnek, kis sajtot, csontit (bár az enyémeknek nem tetszett), kutyatápot, szárított kis fehér halat, de az egerek nem igénylik annyira, mint a patkányok vagy a hörcsögök.

Alájuk szagszívás miatt csutkaalmot ajánlok (a macskaalom is jó nedvszívó és szagfogó, de nagyon porzik, a csutkaalom viszont nem), és rá forgácsot. Mivel azonban a bolti forgács poros, ezért érdemes használat előtt kicsi kiszitálni.

Érdemes két lányt venni. Egyedül is elél ugyan egy egér, de társaságban joban érzi magát. A fiúk folyton harcolnak, különneműekből viszont sok lesz a kicsi. Ez nem is baj, ha az állatkereskedésben beveszik őket, csak a nőstényt sajnos nagyon megterheli az állandó ellés. Ettől függetlenül a te döntésed, hogy milyen neműekből mennyit tartasz, én is mindig párban tartottam az enyéimet.

Szerintem büdösnek nem büdösek, jellegzetes egérszaguk van. Én másfél-két hetente takarítom az enyéimet.

Ez ugyan félig a táncolóegerekről szól, de szerintem egy része neked is hasznos lesz: [link]

2010. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!