Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a zsírfarkú egér?

Mit ehet a zsírfarkú egér?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint hörcsög kaját és rovarokat.De örülnék ha valaki írna példákat pl: zöldségfélék,rovarfélék stb.

Válaszokat előre is köszönöm :-)


2011. jan. 30. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, főleg magvakat és rovarokat. Én az enyémeknek saját "receptúrájú" magkeveréket adok, van benne zab, búza, köles, fénymag stb. Ahogy észrevettem, jobban szeretik az apróbb magvakat, a kukoricát viszont egyáltalán nem. :) A szotyi és egyéb olajos magvak is nagy kedvenc, de abból csak keveset adok, mert hizlal. Rovarokból tücsköt, kisebb sáskát, gyászbogárlárvát szoktam adni 2-3 naponta. Ha épp nincs rovar, akkor néha száraz kutyakaját, sajtot kapnak, azt is szeretik. Gyümölcsként almát szoktak kapni, de nem igazán vannak oda érte, meg úgy általában a gyümölcsökért és zöldségekért, úgyhogy csak keveset, mert különben megrohad. :) De lehet próbálkozni, lehet, hogy a tied/tieid jobban szeretnék. Víz mindig legyen előtte!

Szóval én így csinálom. És valószínűleg nagyon nem ronthattam el, mert már 5 évesek a kis drágák. :)

2011. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:-) Víz van előttük de én még sose láttam őket inni tálkába kapják amit naponta többször cserélek. Az lenne a kérdésem ,h miután megszül az anya az apa maradhat mellette vagy külön kell őket választani?
2011. jan. 30. 20:42
 3/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem megkérdezni h te mit használsz aljzatnak?:D
2011. jan. 30. 20:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja igen és mien méretű terkóban tartod őket?

remélem mást már nem felejtettem el:D

2011. jan. 30. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Keveset isznak, az, hogy enm látod őket inni, nem jelent semmit. :) Attól függetlenül kell nekik, hadd igyanak, amikor akarnak. Nálam nem volt gond a kicsiknél, nem választottam el őket, bár a szakirodalom szerint el kéne. Mondjuk elég nagy helyük van, el tudott bújni mindkettő külön-külön is, ha akartak. 100x40 cm-es terkóban laknak. Alomnak forgácsot használok, de egy kisebb tálkában van csincsillahomok is, amiben hempereghetnek.
2011. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi nekem épp (1napja)egy 50*25terkóba vannak de akkor át is helyezem öket a 60*35be nem tudtam mekkora hely kell nekik sajnos :S
2011. jan. 30. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!