Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy kb.6hónapos kis...

Van egy kb.6hónapos kis nyuszim. Olvastam valahol hogy a nyuszik szeretik a csokit. Megkotóltattam vele, és nagyon ízlett neki. Nem árt neki a csoki? adhatok néha egy kicsit neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ehet,még csak egy kicsit sem.Lehet,hogy most semmi baja nem lesz tőle,de hosszútávon komoly betegségeket okzhat neki a sok cukor.
2010. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csoki egyes összetevői több állatra nézve is halálosak (pl. kutyáná), én nem kockáztatnám a nyulam életét.
2010. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam, csak én nem direkt adtam neki, hanem kikutatta a szobámban a táblacsokit :)

Nem lett az égvilágon semmi baja (csak megcsócsálta egy kicsit papírostól...) Viszont onnantól kezdve "követelte" az édességet. Megevett minden mást is (táp, zöldség stb) de imádta az édességet (főleg a száraz mézekalácsot rágcsálni).

De amúgy tényleg ne adj neki, mert hosszútávon a kevés csokitól, édességtől is baja lehet (de sztem ez is egyénfüggő, nyuszifüggő) :)

2010. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A teobromin méreg lehet a számára, ami hosszútávon felhalmozódik. A sok cukor után ő nem mos fogat, így a fogait is tönkre teheti a csoki. Szóval én nem adnék neki. Nem azt mondom, én is adtam a patkányomnak, de egész életében (2 év) csak 3x, és akkor is csak morzsányit.
2010. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 GreenRita válasza:

Hát az édesapám azt hitte kisgyerek és csokival és egyéb édeséggel etette az én tiltásom ellenére. Idővel az egyik szemére megvakult és a másikra is.Az állatorvos megmondta,hogy ilyen fiatalon a cukor betegségtől lehetet. Szóval semmi esetre seadj neki édes dogot!

Sokan azt hiszik az állatot édeséggel kell szeretni! Még a kifejezeten nyúlknak szánt dropsokat sem ajánlom,mert abba is van cukor. Kapja meg a répából inkább.

2011. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!