Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt szeretnék nagyon...

Patkányt szeretnék nagyon rossz lenne ha csak egyet vennék olvastam hogy társas lények de vajon ez súlyos lenne neki? Lehet baja ettől?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
:D
2011. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mi ez a :D
2011. okt. 29. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát elég rossz, magába fordulhat, depresszióba is eshet. Bár sokan tartanak egyedül patkányt, akik látszólag boldogok, de egy fajtársat nem tud pótolni az ember. Ráadásul egy egyedül tartott patkány rengeteg foglalkozást igényel, hogy legalább ne unatkozzon. Ha van rá mód, mindenképp kettőt tarts, sokkal jobb nekik.
2011. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ !!!
2011. okt. 29. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokan tartják egyedül, és vidáman túlélik. Szeretik, ha van társaságuk egész nap, de ha sokat foglalkozol vele, mondjuk kint van végig, amikor otthon vagy, nem ketrecbe zárva, akkor azért jó élete lehet úgy is. Alapvetően a kutya is társas lény, mégsem mondják, hogy ne tart kettőnél kevesebbet :)
2011. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi időt tudsz szánni rá. Ha tényleg sokat tudsz vele foglalkozni, játszani, futtatni, akkor lehet egyet. Ha nem, inkább kettőt.
2011. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 AmneZia ***** válasza:

Azt nem tudom ugyan, hogy egyedül hogy bírja, de valamire nagyon ügyelj: ha kettőt veszel, azonos neműek legyenek! Amikor én vettem, sajna az állatboltos csaj jól benézte, pedig kétszer is elismételte, hogy két fiúcskát kaptam. Aztán pár héten belül a kisebbik termetű simán megszült... Két patkucival meg még elvan az ember, de tizennéggyel már bajosan, hacsak nem akar saját állatkereskedést nyitni, vagy kígyóeleséget gyártani. (Állatboltos néni két alomnyit átvett, adott cserébe egy csomó zsák forgácsot, aztán könyörögni kezdett, hogy elég, mert nem tudja már eladni. Akkor vettem még egy ketrecet, és apát két fiával, meg anyát egy lányával külön pakoltam.)


Egyébként meg azt hiszem, ha aggályaid vannak, simán vegyél kettőt, se etetésben, se tisztításban nem igényel lényegesen több energiát/időt/pénzt. Viszont a kézhez szoktatáshoz rengeteg idő kell, és pláne napi rendszeresség, akár egy van, akár kettő - egyébként pillanatok alatt harapós és szökős lesz.

2011. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mindenképpen kettőt! Volt szerencsém egyedüli patkányhoz (először megpróbálkoztam vele) de miután teljesen depis volt, hoztam hozzá másikat (igaz, tesóját) Na ezután boldogság volt, mint akit kicseréltek! Amikor elvesztette a társát, szintén depressziós lett.

Nagyon szeretnek téged is, ha ketten vannak, akkor is, de sosem tudod pótolni a fajtársát. És hidd el, te is imádni fogod mind a kettőt!! :) Két édes dögöd van, nem csak egy ;) Gond pedig nem több mintha egyet tartasz, mármint takarítástéren, foglalkozás terén.

2011. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem kettőt vegyél, de vigyázz arra, hogy azonos neműek legyenek ha nem akarsz patkánytenyészetet! :D
2011. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bizonyára társas lényeklehetnek mert a szomszéd házának helyétől csak úgy özönlenek erre...:( NE vegyél inkább vigyél innen!!
2011. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!