Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla mennyire bírja a...

Csincsilla mennyire bírja a hideget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két csincsillám, akik a teraszon vannak (nyáron raktam ki őket oda, mert az emeleten az egyik elpusztult hőgutában), azóta sem hoztam onnan őket be. Olyan 7 fok körül szokott lenni az időjárás ott (mert azért valamennyi meleg oda is jut ki) ilyen téli időben. Szerintetek mekkora hideget bírnak ki ezek a kis prémesek?


Köszi.


2010. dec. 20. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hét fok körül tökéletesen elvannak, nem véletlenül van ennyire vastag bundájuk :)


Ők hivatalosan magashegyi, hidegben élő lények, szóval nagyon jól érzik ott magukat valószínű :)

2010. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel nagy a bundájuk és amúgy is hideg területről származnak, biztos sokat bírnak, de azért én nem raknám ki őket a teraszra...

Nekem is van 2 csincsillám, de ők bent vannak a lakásban.

És tudni kell, hogy nagyon érzékeny állatok, tehát kint, ha nem védett területen vannak és elkapnak valamit, elpusztulhatnak.

Nem tudom milyen a teraszotok, de szabad ég alatt semmiképp ne hagyd kinn őket, és ha kinti terasz van, akkor nyáron is rájuk süthet a Nap.

Ha nagyon fűtötök, tényleg nem jobb bent sem, de ki az udvarra se rakd őket. Viszont ha a teraszotok olyan, hogy zárt, és oda semmi állat pl. macska nem tud bemenni, akkor az szerintem jó.

2010. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A teraszunk zárt, végülis télikertnek van kitalálva. :) Ezért is nincs nagyon meleg ott kint. De nyáron sincs nagyon meleg, mert redőnyős és elég jó a szigetelése. Az emeleten sokkal melegebb van nyáron és télen is (bár télen a ház egész pontján), most kb 28 fok van az emeleten, és 23 az alsó szinten. Nem hiszem, hogy azt bírnák.

De köszönöm a válaszokat! :) Szabad ég alá nem teszem ki őket sosem. :)

2010. dec. 20. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Szerintem akkor hagyd kint őket, nem lesz semmi bajuk. :) A bundájuk nagyon vastag, így biztosan bírni fogják. És az tény, hogy jobban bírják a hideget, mint a meleget.

2010. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2010. dec. 20. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!