Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy vadászgörény...

Tengerimalac vagy vadászgörényt értelmesebb venni?

Figyelt kérdés

Szóval a görénynek enyhén szaga van. De, a malaccal nem lehet gondolom játszani, meg kiengedni. De, a görényt sokat kell takarítani?

Melyik a drágább, melyikkel kell többet foglalkozni, eltartani melyik kerül több be?


2010. dec. 31. 13:19
 1/10 anonim válasza:

sokak szerint szagos a görci de ha te vagy vele minden nap nem fogod észrevenni!csak a környezeted. malacka ügyben nemtudok semmit mondani:) nem kell sokat takarítani annyi hogy minden nap kaja inni meg alom takarítás ez 20 perc! foglalkozni is akkor kell ha ébren van(sokat alszik)

ha ébren van hiperaktív és kifogyhatatlan a rosszaságból(legtöbbször jó értelemben)

ha olyan állatka kell akivel lehet játszani akkor görény de csak akkor ha tudsz is rá vigyázni!

2010. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:

A malac és a görény nagyon más kategória. A görénynek hatalmas, magas ketrec kell, elég drága tápok, és friss húst is jó nekik adni, pl. csirkét forrázva, amivel azért melózni kell. A görény az belakja az egész lakást, bárhová felmegy és sehonnan nem lehet távol tartani. Gyakorlatilag az egész életed el lesz görényesítve. A szaguk szerintem nem olyan rossz, olyan pézsmás.


A malacnak alacsony, de minél nagyobb alapterületű ketrec kell. Ha megveszel egy jó malactápot és némi vitamint, akkor nem kell sokat foglalkozni a kajájukkal. Velük is lehet játszani, ha jó tenyésztőtől hozod a malacot, akkor nem kell aggódni a szelídítés miatt. Nem nagyon tudnak ugrani és mászni, a talajon mozognak. Egy malaccal is lehet nagyon sokat játszani, foglalkozni vele, de megteheted hogy nem szánsz rá napi 30 percnél többet. Egy görény elvadul, ha elhanyagolod. A görény költségei legalább 4-5x nagyobbak, mint a malacé.

2010. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A görénnyel többet kell foglalkozni,játszani.Mivel ragadozó,adhatunk neki szárnyast,marhát,birkát,akár macskakaját is,de ne állandóan.Sertéshúst,növényi táplálékot,édességeket nem szabad adni neki!

Még macskajátékot is lehet neki venni a labdán és más játékokon kívül.


A tengerimalacnak adhatsz zöldséget,gyümölcsöt,de meg van adva,hogy milyet.Káposztát pl nem adhatsz neki!

A tengerimalacot nem lehet kiengedni a házban legalábbis nem ajánlott.Társas állat de a görény egyedül is elvan.


A görény drágább dolog,de szerintem megéri.:)

2010. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de malacból 2 kell
2010. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
A tengerimalacot is ki kell engedni, szüksége van a mozgásra és hogy foglalkozzanak vele. A kábeleket biztonságba kell helyezni, de mivel felfelé mászni nem nagyon tud, ez nem kihívás. A malacok is emberszerető állatok, csak rendesen kell bánni velük. Ha az ember csak nézegetni akarja az állatot, akkor ne vegyen malacot, se más emlőst, arra a célra ott az akvárium.
2010. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek. A görény ( nekem van ) nagyon kényes állat! Sok mindent nem ehet, vagy csak mag és héj nélkül ehet. Ráadásul igen kevés a hozzá értő állatorvos! Sok betegségük van, a kezelésük sem olcsó mulatság. Igaz, a fiú addig büdi, amíg nincs kiivartalanítva. Ráadásul a nőstényt is kell ivartalanítani, mert túltüzelhet. De még rengeteg más tudnivaló van róla! Ezek alapján inkább tengerimalac kellene neked ( hisz nem akarsz olyan drágát, nekem az egyik görim már félmillióban is benne van --> 3 éves ), de ha a görény mellett döntesz, egy kis érdekességek: www.goreny.hu www.mvk.hu
2011. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem van 3 tengerimalacom és volt 2 görényem is ... a malacot is kilehet engedni a szobába , én kiszoktam ... de én inkább a görény javasolnám mert lehet sétáltatni és sokkal többet lehet vele foglalkozni :) remélem tudtam segíteni :D
2011. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
FÚÚÚJ ... ÉN UTÁLOM A GÖRÉNYEKET AZ EGYIK EGYSZER MEGETTE A HÖRCSÖGÖMET !!! ROHADJON MEG !!! REMÉLEM MÁR MEGDÖGLÖTT !!! ÉN A MALACOT JAVASOLNÁM !!! MEG A GÖRÉNY SZÉTRÁG MINDENT A LAKÁSBA , NEM LEHET TÁVOLT TARTANI SEMMITŐL !!!
2011. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
16:02!!Akkor neked nem görényed volt!a
2011. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
akkor hörcsögöd,vagy nem tudom mid rágcsált.a Görény nem rágcsáló!
2011. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!