Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van tengerimalacod? + pár...

Van tengerimalacod? + pár kérdések

Figyelt kérdés

(csak az írjon aki ért hozzá és van cocája :P)


Kíváncsi lennék kinek van tengerimalackája, és milyen.:D

Nekem van 2.Az egyik ezüst aguti angol bóbitás, a másik pedig teknőc tarka amerikai bóbitás.^^ Coca az aguti, Gesztenye pedig a tarka.:D


Arra lennék kíváncsi, hogy most lesznek január 04.-én 7 hónaposak.Egy kisállat kereskedésben vettük őket, és azt hiszem említették, hogy testvérek.Ez lehetséges?(Mind a kettő nőstény)

Na szóval lassacskán 1 hónapja vannak nálunk.Mivel Gesztenye volt megérkezésük után 1 héttel a félénkebb így vele többet foglalkoztunk, hogy szelíd legyen, mint barátja.De szinte irritálja ha felveszed, amúgy pedig oda jön, eszik a kezedből stb...Mikor alá nyúlok, hogy felvegyem ugrálni kezd a kezembe, és minden áron ki akar szabadulni.De csak mostanság...Pedig sosem bántottuk őt, sem fizikailag sem testileg.

A két tengerimalac egy helyen van.Elég nekik a 95 cm hosszú, 50 cm széles és 47 cm magas ketrec? Van egy fa házikójuk, és egy másik, nagyobb ahol legtöbbször alszanak.Azon pedig egy etető...


Egy fontos kérdés:

A tengerimalacok mitől élnek jó sokáig?:D


Olyan idegesítő, mikor egész este berregnek.Tudom, hogy a dominancia jele, de ennyiszer...:D mikor döntik már el, hogy ki a dominánsabb?xD és biztos vagyok benne, hogy mind a kettő nőstény.Gesztenye biztos, Cocában még kételkedtem, de sosem próbált udvarolni, egyik sem a másiknak...Szóval...Biztos :D


Na azt hiszem ennyi lenne xD


Előre is köszi :P


2011. jan. 2. 02:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,nekem van egy simaszőrű tengerimaacom Zoé. :)(trikolor)

Szerintem attól élnek sokáig ha:

Rendesen eteted őket kapnak tápot is meg nyers zöldséget is(káposztát ne!!!tápból nagyon jó a Cavia Complett állatorvos ajánlotta bár nem minden malacka szereti)

Az is nagyon fontos h mindig legyen víz h tudjon inni

Jó ha van kuckója ahová el tud bújni

Sokat kell foglalkozni velük^^

Meg ha vmi gyanusat látsz rajta azonnal vidd orvoshoz (nekem egy előző malackám igy pusztult el h nem vittük el azonal)


Rem tudtam segiteni!

12/L

2011. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia


semmit nem jelent h az állatkereskedésben mit mondnak,lányt vettem elsőre,kiderült a dokinál,h fiú...egyedül volt,vettünk mellé egy másikat,akire azt mondták h fiú...1 hét után gyanúsak lettek,elvittük őket dokihoz,a lánymalacka napok kérdése és kismalacai lesznek...a fiú azóta ivartalanitva...


nekem szabadon vannak a kisebik szobába,nagyjából szobatiszták (bemennek a ketrecbe dolgukat végezni:D)


sok zöldség (hülyeség ez a k betűs tiltás,nekem imádják a káposztát,salit,ubit,csak mértékkel kell adni)

sok széna (bár az enyémek nem szeretik)


és sok törődés

2011. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem is van kettő,egyik neve: Cóla másiké Csoki:)

Mind a kettőtöknek igaza van,etetés,törődés,...:)

2011. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A malacoknál már egy hónaposan is látszanak a herék, szóval hét hónaposan meg pláne. Ha van a feneküknél két herezacskó, akkor fiúk. Ha nincs, akkor lányok. Hogy meddig élnek, több mindentől függ. Függ a vérvonaltól (beltenyésztettek-e vagy sem), függ a táplálástól is. A tengerimalac nem magevő, szóval kukorica, szotyi, ilyesmik feleslegesek, ezektől csak elhíznak, bár minden boltban kapható eledelben van. Boltból vett salátát soha ne adj nekik enni, csak olyan helyről, ahol biztos tudod, hogy nem volt sosem permetezve. Az én egyik malacom is olyan, hogy utál kézben lenni, tépkedi a ruhámat, hogy le akar menni. Viszont a földön meg mellém fekszik, és hagyja magát simogatni. Ez szerintem természetfüggő, egyik malac ilyen természetű, a másik meg olyan. Elég a ketrecméret, amiben vannak. Lehetséges, hogy testvérek, ez könnyen előfordulhat, főleg, ha a kereskedésben születtek, meg amúgy is. Pont most vannak a kamaszkorban, azért berregnek ennyit, a kamaszkor még 1-2 hónapig eltarthat náluk. Utána is előfordulhatnak berregések, összeveszések, akkor is, ha már eldöntötték ki a főnök.
2011. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
www.gemon.ro oldalon minden kérdésedre megtalálod a választ
2011. jan. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!=)

Éheztetve nincsenek, törődésbe pedig nincs hiányuk.:D Most át lettek költöztetve másik szobába, nem bírtam tőlük aludni.

Amúgy most olvasom hülyeséget írtam:"sem fizikailag sem testileg."...xD mindegy...

2011. jún. 20. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!