Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehetett az oka? (Bővebben...

Mi lehetett az oka? (Bővebben lent, hörcsög)

Figyelt kérdés
Körülbelül 1éves lehetett a hörcsögöm,de ma délután elpusztult.Semmi előjele nem volt,nem volt öreg,ugyanúgy tekert még tegnap,mint mindíg máskor.Ma viszont csönd volt,gondoltam alszik.Pár órával ezelött megnéztem mi van vele,láttam hogy nagyon kivan nyúlva a házába,és fura volt,mert nem így szokott aludni.Hozzányúltam,de nem reagált.Kivettem a házából ,de semmi.Nem lélegzik,nem mozog,szóval szegény elpusztult.Ha beteg lett volna,akkor lett volna előjele.Öreg sem volt.Mitől pusztulhatott el?
2011. jan. 2. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem öregségben, akkor talán vegyszeres lehetett a kajája. Ezt így úgysem lehet megmondani. Viszont a hörcsögök átlagéletkora 1-3 év. Az első két aranyhörim 1 évet éltek, az egyiken már látszódott, hogy öregszik, mert kopaszodott és nem is nézett ki egészségesen, végül meghalt. A másik hörim is elkezdett legyengülni, majd kijött a házikójából és a szemem láttára halt meg.

A 3. dzsungáriai hörim 2 és fél évet élt, és így is el kellett altatni, mert nem tudott már magától pisilni és le volt bénulva a hátsó fele.

Szóval az 1 év annyira nem rossz.

Mikkel etetted?

2011. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejezetten hörcsög kajával,esetleg adtam neki külön szotyit is,amit imádott. Zöldségfélékkel (sárgarépa,uborka).
2011. jan. 2. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

salátát nem kapott? az talán okozhatta a halálát, mert az egy nagyon vegyszeres növény, még akkor is ha megmossák.

esetleg a torkán akadhatott egy mag darabka?

ezek csak találgatások, sajnos nem lehet rájönni, hogy miben halt meg.

2011. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Salátát nem kapott,dehát,lehet akkor hogy megfulladt. =/

Mindenesetre köszi a segítséged.

2011. jan. 2. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:
vannak olyan betegségek amik nem látszódnak külsőleg csak a legvégső "stádiumban". tudom ez kicsit olyan dr-osan hangzik de ez van :/
2011. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Embereknél is létezik olyan, hogy egy egészséges valaki csak úgy összesik és meghal. Például szívbetegség miatt. Kisállatoknál ritkább, de ugyanúgy előfordulhat.
2011. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!