Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Palotapincsi kislány olyan...

Palotapincsi kislány olyan furcsán hörög néha, hogy azt hiszem megfullad.1 éves. A 6. éves fiúnál ezt sohasem tapasztaltam. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet akár kennel köhögés is. Vidd orvoshoz. Ez gyógyítható és van ez ellen védi injekció is.
2011. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az orvos azt mondja, hogy semmi baj nincsen, ez fajta betegség, de a fiúnál mondom, soha nem tapasztaltam.
2011. jan. 2. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet epilepsziás...sajnos ilyen orrú kutyáknál gyakran előfordul.

A mi pincsink is epilepsziás volt!

Vidd orvoshoz,de figyeld meg azért,h mennyire duzzad meg ilyenkor a nyaka és ha tudod akkor feszítsd szét egy picit a száját,h milyen színű lesz tőle a nyelve,de ha nem sikerül vagy nem akarod akkor meg a roham után nézd meg egyből,h milyen színű a nyelve,mert ez is sokat segíthet az orvosnak...tapasztalatból írom!

Mi azt csináltuk amikor rá jött a roham,h masszíroztuk fel le a nyakát és a hátát,így nem tartott olyan sokáig...sajnos a mostani kutyánk is epilepszia gyanús (mopsz)és nála is ezt használjuk meg egyből visszük levegőzni,h kapjon friss levegőt!

Ha van kertetek akkor ha nem is egyből,de utána vidd ki a kertbe levegőzni,ha pedig panelban laksz akkor meg az ablakot nyisd ki és állj ott vele egy kicsit amíg a kezedben tartod.

2011. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor nagyon fullad a kicsi, szájból szájba szoktam őt lélegeztetni, és akkor javul a légzése, de köszönöm a váaszt, figyelni fogom, ha legközelebb előfordul.
2011. jan. 2. 23:20
 5/8 anonim ***** válasza:

23:16-os vagyok

Igaz nem mindegyiknél fordul elő...mellettünk lakik egy pincsi,8 éves és soha nem volt ilyen baja.

A mi pincsink kölyke pedig a rohamba halt bele,mert anyósomék nem voltak otthon amikor rá jött és már nem tudtak rajta segíteni!

A téli,fűtési időszakban viszonylag többször fordul elő és ugye nyáron a meleg miatt!

Próbáld meg azt,h ne érje nagy érzelmi hatás...pl ha haza mentek akkor próbáld meg azt,h nyugodtabban fogadjon,vagy ha vendégek érkeznek hozzátok.

Mi gyógyszert használtunk a kutyánál és roham után kapott belőle,pedig egész életében kellett volna szedni,de hála nem voltak sűrű rohamai!

Vidd el másik orvoshoz,h ha tudod,mert ki kell vizsgálni azt,h epilepszia vagy a nyelőcsöve van-e összeszűkülve! (nekünk a harmadik orvos állapított meg epilepsziát aki már egyből gyógyszert írt fel neki)

2011. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint én...ne lélegeztesd úgy,mert azzal még árthatsz is...amíg tud venni magától valamennyire is levegőt addig nincs gond,maximum legyezd őt addig...mi fújni szoktuk meg masszírozni!
2011. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen színű a nyelve, azt nem írod. Nem lehet, hogy inkább allergiás, és nem rögtön epilepsziás?
2011. jan. 2. 23:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszek akkor lila volt meg oldalra fordította a fejét a rohamnál és megkeményedett a nyaka.

A mostani kutyánknak fehéres,de ő nem fordítja el a fejét,hanem maga elé hajtja.

Azért tanácsoltam,h keress fel egy másik orvost,aki elkezdi a kezelést,mert mi csak tippelgetni tudunk itt :(

De a turcsi orrú kutyáknál többször fordul elő azt,h össze van szűkülve a nyakánál a cső,általában ezért nem használnak rajtuk nyakörvet,mert az tovább ront rajta és még ugye az epilepszia is ott van...én ezt a kettőt tudom ami általában előfordul!

Remélem,h nem epilepszia,de ez se ijesszen meg,mert nem halálos,ha rendesen van ellátva és nagyon sokáig élhet ettől függetlenül!

Ha voltál vele orvosnál remélem megírod,h mi a baja szegénynek!

Én kívánom,h semmi komoly baja ne legyen!

2011. jan. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!