Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet sebes a tengerimal...

Mitől lehet sebes a tengerimalac orra?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptuk őket.Akitől való azt mondta hogy nem betegek,csak veszekedtek.2 testvér, fiú.Mióta elhoztuk nem veszekszenek,de mostmár mind a kettőnek olyan az orra.Enni szépen esznek,már híztak is jó sokat,nagyon soványak voltak mikor hozzánk kerültek és borzasztó kicsi volt a helyük is.Mikor mentünk értük a helyük tiszta volt de hogy előtte milyen lehetett nem tudom.
2011. jan. 4. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Szerintem csak egyszerűen össze marakodtak valamin, bolond kis jószágok ezek a cocák :). Vagy csak régebbi harci sérülés. Nem kell aggódni.


Nekem egy volt de olyan sérüléseket tudott szerezni, hogy csak úgy néztem :).

Szóval tényleg ne aggódj, csak arra figyelj, hogy ne verjék egymást.

2011. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Szerencsére nem verekszenek,csak az a furcsa hogy mikor elhoztuk őket csak az egyiknek volt most már mind a kettőnek nagy var van az orrán meg a szája szögletében.

2011. jan. 4. 13:26
 3/7 Platypus ***** válasza:
Korántsem biztos, hogy harci sérülés, atka fertőzés is okozhat ilyesmit. Ha sérülés lenne, akkor igen valószínűtlen, hogy ugyanott sebesedne mindkét állat. Vegyél ivermectint nekik, ha rossz körülmények között voltak, akkor mindenképpen ajánlott. Simán lehetnek parazitáik, amik olyan kicsik, hogy nem láthatók szabad szemmel.
2011. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!Azóta én is keresgéltem itt a neten,és találtam ilyen betegséget mint ami az enyémeknek van azt írták hogy C vitamint kell nekik adni.Az állatorvosi oldalon találtam.Már csak azt lenne jó tudni hogy hogyan adjam be nekik.Arra gondoltam ,hogy vízben feloldom.Remélem sikerül,ha nem javul pár napon belül akkor úgyis doki lesz belőle.
2011. jan. 4. 21:55
 5/7 Platypus ***** válasza:
A tengerimalacnak mindig kell adni C vitamint. Menj el egy állatoshoz, és vegyél valami C vitaminos készítményt. Sokféle van, mivel a malacok alapvetően igénylik.
2011. jan. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cebion cseppként keresd a patikában, ez folyékony C-vitamin. 4-5 csepp/malac/nap. Csepegtetheted uborkára, almára. Vagy fecskendőbe egy kis vízbe, és benyomni a szájukba, persze óvatosan, hogy ne nyeljenek félre, és ne sok vízzel. Én mindig uborkakarikákra csepegtetem, és meg is eszik gond nélkül.
2011. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a WWW.GEMON.RO oldalon minden információt,gondozási tanácsot és a betegségekkel szükséges dolgokat megtudhatjátok
2011. jan. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!