Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot be lehet...

Tengerimalacot be lehet tanítani trükkökre?

Figyelt kérdés

Nah valamelyik nap összevesztem valakivel hogy be lehet-e tanítani tengerimalacokat trükkökre, utánna megtaláltam nete ezt a videót

http://www.youtube.com/watch?v =v8-avB7EIZM&feature=relat ed

és az lenne a kérdésem hogy ez trükk-e? betanított trükk-e? vagy pedig idomított trükk?

vagy egyik sem mert ösztönösen jön neki (amit kétlek)

mert az illető szerint nem lehet őket megtanítani trükkökre


2009. jan. 29. 11:50
 1/10 A kérdező kommentje:
2009. jan. 29. 12:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mit nevezel trükknek. Alapvetően még egy halat (vagy fejletlenebb élőlényeket) is be lehet tanítani, hiszen pl amikor nyitom az aksi tetjét, a halak már gyülnek oda, mert tudják kaja jön. Megfigyelték, és megtanulták, bizonyos szempontból ez is egy trükk. Lényegében a trükk nehézsége, ami betanítható, arányos az állat intelligenciájával, okos állat, bonyorult trükk, buta állat, egyszerű trükk.

Namost a tengerimalac nem tartozik a legokosabbak közé, de alap dolgokat meg lehet neki tanítani. Ebben a videóban valszeg úgy történt, hogy a tengerimalac elkezdte ráncigálni a rácsot (nem feltétlenül azért, mert ki akart jönni, de ez is lehetséges, bár ok számunkra most nem annyira lényeges), az kinyílt. A gazda ezt látva megjutalmazta, majd ezt még eljátszották jópárszor. Tehát a malac részéről, egy eredetileg véletlen cselekvés kapott pozitív megerősítést (kaját). A vidóban is látni, hogy emberünk lóbálja ott a saltát, ösztönözve a malacot. Ezután az ajtó becsukása már hasonló módon betanítható.

Tehát összeségében tanítható a t.malac, de sose az eszéről lesz híres.

2009. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nem biztos, hogy ez be lett tanítva a malackának.

A 3 malacomat a szobámba szoktam kiengedni futkározni egy elkerített helyre. Lerakok a földre 3 pokróvot és ha ezt meglátják tudják, hogy lehet kiugrani a ketrecből futkározni. De ha nincs kint az a 3 pokróc és a ketrec ajtójuk nyitva van sose ugranak ki, még akkor sem, ha kint van a földön a kaja.

Valamint ha kirakom őket a földre de ezek a takarók nincsenek a földön gyorsan visszafitnak és beugranak a ketrecbe.

Pedig én ezeket sose tanítottam meg nekik, ez ösztönösen jön náluk.

Egyébként nem nagyon taníthatóak, viszont hallottam olyanról, hogy valaki szobatisztává nevelt egy malacot, hallgat a nevére stb. Szóval nagy türelemmel és kitartással kisebb trükköket meg lehet nekik tanítani, a kajával pedig ösztönözni tudod őket.

2009. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Az én malacomat ha kiveszem akkor mászik a kezemre mert vissza akar menni. ( gondolom azért mert, állatkereskedésből vettem és kiskora óta akváriumba/ketrecben volt!) Én ezen a videón annyit vettem csak észre, hogy ez a malac ki van engedve kinyitja az ajtót, hogy bemehessen és becsukja az ajtót maga után mert, gondolom nem akar kimenni, és zavarja ha nyitva van!
2009. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Valószinüleg be lehet, h ha egy japán emberke be tudott tanitani aranyhalakat szinkronmozgásra. Ez komoly.
2009. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült egy-két dolgot tanítanom még a régi malacaimnak,akiktől az újabbak gondolom

ellesték ezeket a trükköket!Nálunk mindegyik felmászik a jobbkezemre,névre is hallgatnak,nem olyan ehéz ezeket elérni!

Az egyik ki tudja nyitni a ketrecet -amiről videóm is van-viszont ezért már le kell lakatolni szegényt :(

2009. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen belehet őket tanítani csak türelem kell hozzá!=)
2010. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ilyen trükköket lehet betanítani nekik: http://www.youtube.com/watch?v=_W-wCg7dJ9Q

2010. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nekem is van tengerimalacom,és őt amikor kiengedtem ugyanezt csinálta.ez azért van mert a malac biztonságban érzi magát a megszokott lakhelyén...:)ez nem betanított trükk,hanem ösztön.:))
2012. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!