Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen feltételek kellenek a...

Milyen feltételek kellenek a vadászgörény tartásához?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerűlnek?Mit adjunk neki enni, h hosszú életű legyen?Mennyire veszélyes a harapása?Mennyire ragaszkodik az emberhez?Milyen kárt tehet a házban?Melyik előnyösebb a hím vagy a nőstény tartása?
2009. febr. 1. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A görény 7-17 ezer között van. Kell neki egy alomtálca, egy ketrec, hám és póráz, és persze játékok. Veszélyes a harapása, de sok törődéssel és neveléssel pár hét alatt barátságos lesz. Mindent összerág, amíg meg nem tanulja mit szabad és mit nem. Ja és nagyon lopós. Ha nem akarod szaporítani (nem ajánlom, mert macerás) akkor ivartalanítsd. A kislány kisebb és szelídebb.

2009. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez igaz,amit az előttem válaszoló írt,de pl..lehet örökbe is fogadni,meg vannak megunt görénykék és azok általában már kézhez és alomra vannak szoktatva,nem olyan macerás a nevelése..azt ugye tudod,hogy nagyon nagy mozgásigénye van..szóval sokat kell játszani vele,meg kiengedni rohangálni...az én görényem semmitsem rág meg...csak a kukát borítja ki...és ami tetszik neki belőle azt elviszi és eldugja:D...az ényém fiú...igaz,hogy vadabbak a fiúk,de ivartalanítással megoldható..amúgysem szeretnénk pároztatni..
2009. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A görény nagyjából 10 e ft.Ragadozó állat, húst eszik, de készül már direkt vadászgörény száraz táp, 1500 ft egy dobozzal, ami kb 2 heti kaja. rengeteg idő kell hozzá, nagyon mozgás igényes, nem bírja a magányt és az unalmat.Nagyon szeret lopkodni és mindent elpakolni.Nehezen jön ki más állattal, mert általában minden élőlényt megtámad. Mivel ez még nem házi állat, sok türelemmel neked kell megszelidítened, hogy ne harapjon meg. Tűhegyes kis fogai vannak, a harapása elég kellemetlen, de azért nem eszi meg a kezed. Mivel nagyon intelligens állat, ha rászánod az időt egy-két hét alatt kedves kis barátot csinálhatsz belőle.A legfontosabb a napi több óra vele való foglalkozás, az óriási ketrec, amiben tud mozogni, és a megfelelő hús alapú táplálék.

üdv:sz.k.

2009. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok Nem csak húst eszik,de jó ha a táplálékát a hús tartalmú ételek 90% -a alkotja...még lehet neki adni almát,és paradicsomot héj nélkül,tojást,gilisztát(múltkor olyasmit hallottam,hogy szárított halat is lehet neki adni,de..nem vagyok benne 100% biztos..majd valakitől megkérdezem,hogy tényleg lehet-e neki adni)...K betűseket nem szabad,mert az felfújja.
2009. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!