Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak melyik a...

Tengerimalacnak melyik a leghatásosabb otthon használható bolhairtó?

Figyelt kérdés

Olyanra lenne szükségem,amelyik kiirtja a bolhát,és olyanra is,ami rendszeresen használva megelőzi azt,hogy belemenjen a szőrébe.

Sajnos közvetve mindig ki van téve a bolháknak,mert kinti macskáink vannak,és sokszor érintkeznek/baráti viszony/.Nem különíthetem el egymástól őket mindig.


2009. febr. 4. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszem, hogy a tengerimalacba belemegy a bolha...
2009. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De belemegy,már szedtem ki belőle!
2009. febr. 4. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:

úristennn

szerencsétlen malac mit csináltál vele????????? malacba nincs nem lehet bolha. Ha annyira akarod állatorvos.... de ha használtál vmi bolhairtót... kész....kb a malac egy kiscica méreten van. Szerintem menj el egy állat kereskedésbe és vegyél kiscica sampont azzal langyos!!!!vízben fürdesd meg és öblítsd le jól majd óvatosan hajszárítóval szárítsd meg utána azon az estén ne érje HÚZAT, mert csúnyán megfázhat.

2009. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem is elég egy jó fürdetés... (elsőnek a cicát fertőtlenítsd bolhanyakörv... utánna malacka lakóhelyét... (domestosz hipóóó) majd állatkereskedés


Bolha (fertőzhet!)


Tünet: sűrű vakarózás, kártevők a szőrben és a bőrön

Gyógymód: kártevő elleni spray (semébe orrára szájába ne kerüljön...), füdető, a lakóhely fertőtlenítése

Gyógyulási esély: nagyon jó

2009. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

és a cicák miért is bolhásak??

kinti macskára is kell élősködők elleni cseppet tenni!

a malackát fürdesd meg samponnal,és naponta takarítsd az egész ketrecét,lehetőleg szerezz be sarok WC-t rágcsálóknak valót,amit állat kereskedésekben lehet kapni és szoktasd arra a tengerimalacodat,így könnyebb lesz tisztán tartani(mert csak a WC-be kell forgács)és a bolháknak is kevesebb heylük lessz elbújni..

2009. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,hogy nem a kérdésemre válaszoltatok,tisztában vagyok a malaccal és a macskákkal,otthon használható bolhairtó szerről kérdeztelek titeket.Ezek szerint senki nem tud ilyet???Nekem van egy /beaphar termék/,de nem elég hatásos.Ja,ez egyébként kimondottan maliknak való,de miközben le volt vele kezelve,találtam egy ugráló,tehát élő bolhát a hatalmas bundájában.Kb.10cm hosszú a szőre,csak le kellett emiatt,és egyéb okokból kissé nyírnom belőle/a malacom nem szereti a nagy bundáját/.
2009. febr. 5. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg csak malackákra használható szert tenyél rá, viszont az a hátránya, hogy azt az ő bolháikra fejlesztették ki, tehát egyéb bolhákra lehet hatástalan. Egyéb készítménynél vedd figyelembe, hogy nyalogatja magát. Javasolni tudom, hogy próbáld ki a Chemotox készítményt, amit kutyára is, macskára is lehet használni. Alaposan szórd be vele, dörgöld be a szőre közé, majd pár óráig vigyázz rá, ne tudja magát tisztogatni. Ezután fürdesd meg. Sajnos jobb ötletem nincs!:/ A macskák bolhái bent is maradnak a malacba? Mert van, amelyik élősködő csak adott fajon él meg, pl kutyabolha.

2009. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

annyira buták vagytok hogy fáj!!!!

minden melegvérű állatba mehet bolha és a tengerimalac is az!!!

am állatorvos ki irtja

2009. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi,nincs már benne.Chemotox és Domotox...na ezekkel eszemben sem lenne beszórni,még a kölyökállatokra is veszélyes.Csak hogy tudjátok,élősködő elleni szert oda kell fújni a malackáknál,ahol nem tudja magát nyalogatni és nincs is sok szőr-a fülei mögé a szőrtelen részre.
2009. júl. 14. 20:44
 10/10 anonim válasza:
Nekem megelőzésként, mert azt hittem atkás a malim, elvittem dokihoz mondta,hogy semmi baja de megelőzésképp ad egy cseppet, Advantage Spot On macskák és nyulak részére. A kisállat doki mondta,hogy ezeket szokták tengerimalacra is adni! A Doki akarta neki, becseppenteni, de mivel előtte lévő nap fürdettem odaadta nekem és 2 nappal később kellett rácsöppenteni a nyakára úgy,hogy széthúzod a szőrét és a bőrére cseppented.(csak 1 cseppet!!!) Fontos 1 teljes napig ne simogasd a malackád, és ne érintkezz vele,mert meg kell száradnia a cseppnek!
2018. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!