Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak akkor is...

A tengerimalacnak akkor is kell C vitamin ha mindennap kap zöldséget-gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki C vitaminos tápot. abból hozzájut az elegendő mennyiséghez.

én a fressnapfban vettem a multifit-et, szeretik, tele van mindenféle finomsággal :) vidám, energikus kis kocáim vannak :)

2011. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
8 éves malcanyóm van, sohasem kapott plusz vitamint, és egészen tavaly őszig nem látta orvos sem (ez is már csak a korából kialakuló betegség miatt volt/van)mindennap megkapta a nem kis mennyiségű (mármint méretéhe képest) zöldség adagját, jó változatosan....szerintem jó etetés ellett fölösleges...
2011. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi! :D
2011. szept. 30. 10:55
 5/9 Platypus ***** válasza:
Nem árt, különösen télen. Ha nem vidéken laksz, és boltban veszed a zöldséget, akkor az általában már egy ideje le van szedve és hűtve tárolják, sok gyümölcsöt meg eleve zölden szednek és utóérlelik. Ősszel és télen ezért a C-vitamin tartalom a nulla felé tart még az eredendően vitamindús növényeknél is, mivel több ezer km szállításon vannak túl.
2011. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi szükség rá, ha megfelelő tápot kapnak illetve nem betegek vagy vemhesek. Magyarországon jelenleg egyetlen valóban malacoknak kifejlesztett táp létezik ami egészséges és nem tartalmaz számukra káros anyagokat. Ez nem az én véleményem, hanem a tengerimalacokhoz értő szakembereké. Vigyázz a tápodban ne legyen: hántolatlan szotyi, kukorica és mézzel összerakasztott vackok se. Ha kíváncsi vagy a tápra amiről beszéltem jelezd és megírom privátban.
2011. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok a tápra, írd meg légyszi! :)
2011. okt. 1. 16:51
 8/9 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Ez a táp engem is érdekelne... megírnád nekem is, hogy melyikről van szó?

2011. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Klayura ***** válasza:

A legmagasabb C-vitamin tartalma a frissen szedett zöldféléknek, zöldségeknek, gyümölcsöknek van. A skorbut elkerülhető, ha naponta friss zöld füvet adunk a tengerimalacnak. A sárgarépa, különböző zöldfélék, zöldségek és gyümölcsök váltakozó adagolása az étrendben szintén ajánlott.

A friss zöld fű C-vitamin-tartalma általában 50 mg/100 gramm.


Egy felnőtt, átlagos súlyú tengerimalac napi szükséglete kb. 10 mg C-vitamin, kb. 1 mg C-vitamin 100 gr testtömeghez számítva. Ez a mennyiség a nyári időszakban biztosítva van a természetes táplálék - zöldfélék, zöldségek, gyümölcsök - által.


Ne higgyük, hogy a tengerimalactápokban lévő C-vitamin mennyisége fedezi a tengerimalac napi C-vitamin-szükségletét. Még a raktározás alatt sokat veszíthet értékéből. Ellenőrizzük gyártási idejét, 90 nap után C-vitamin mennyisége jóval kevesebb, mint a csomagoláson feltüntetett. Annyit vásároljunk, amennyi a gyártástól számított 90 napon belül elfogy. A tengerimalactápot hűvös, száraz helyen, 22 C0 alatt tároljuk. Egyes tápok stabil C-vitamint tartalmaznak, a gyakran előforduló vitaminokkal ellentétben ez levegővel érintkezve nem bomlik le, megfelelően tárolva hosszú ideig hatásos.


Elfáradtunk Télen a C-vitamin fontossága különösen nagy hangsúlyt kap, hiszen ebben az időszakban az elfogyasztott élelem vitamintartalma általában igen alacsony. Ebben az időszakban a tengerimalac étrendje minél több C-vitaminban gazdag zöldfélét, zöldséget és gyümölcsöt tartalmazzon. Ha táplálkozásába nincs kellő mennyiségben beiktatva, szükségessé válik a C-vitamin tabletta vagy cseppek formájában történő adagolása. A szükségletet nagyban befolyásolják a körülmények (rutin, elválasztás, stresszhelyzet, társítás), az állapot (pszichofiziológiai állapot, fertőző betegség, kor, vemhesség), az adagot ezeket figyelembe véve kell meghatározzuk. Egyéntől függően télen a tengerimalacnak C-vitamint kúraszerűen naponta egyszer 7-10 napig, 2-3 naponta egyszer vagy átlagosan legalább hetente egyszer adjunk. Az aszkorbinsavat cseppek formájában (Cebion cseppek), vagy por alakú formában kevés vízzel adagoljuk.

(gemon.ro)

2017. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!