Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a nyuszinak?

Mi baja a nyuszinak?

Figyelt kérdés

Nyusziknál a hasmenés eredménye egy világosbarnás-sárgás kicsit darabos vmi?


a nyuszik színtelent pisilnek?


szabad homokot betenni nyusziknak?



baj, ha megeszi a papírt, kartont, amit rágcsál?


2011. jan. 28. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h milyen a hasmenésük, de ha a székletben változást tapasztalsz (nem olyan, mint a rendes állagú, színű nyúlbogyó) érdemes orvoshoz vinni, mert úgy tudom, h a széklet sok problémáról árulkodik.

Nem mindig színtelen a pisijük, van, amikor ilyen fehéres valami, de az nem gond. Van olyan is, amikor a kapott zöldségek megszínezik a vizeletet, az sem ad okot az aggodalomra. Baj akkor van, ha mondjuk véres a pisi. Akkor is azonnal állatorvos!

Homokot szerintem lehet, de minek? Sok értelme nincs. A nyuszi nem olyan, mint a csincsilla, hogy megfürdik benne. Inkább forgácsot, pelletet tegyél alomnak.

Papírguriga: erre sem tudok választ adni, mert az én nyuszim csak szétrágja a dolgokat, és otthagy egy nagy kupac papírfecnit.

Egyébként olvasgass nyuszis oldalakat, fórumokat, ott sok gyakorlati tanácsot kaphatsz más gazdiktól, és szakemberektől.

2011. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szereti a homokot, és szokott is benne fetrengeni(sajnos, mert a homok az alomtáljában van-.-:)), cs nem tudom menynire káros hha esetleg a szájába kerül vhogy


olvasok nyuszis oldalakat sokat, de ezekre még nem nagyon találtam választ:)



igen, a fehér pisi már előfordult, arra állatorvos is mondta h nem baj, véres nem szokott lenni, de 1x-2x előfordult h kicsit darabosat, vagyis nem feltétlenül darabosat, de nem olyan teljesen hígat és színtelent pisilt, mint szokott, hanem sűrűbbet és sárgás-barnás vt..ez pl lehet attól, h répát kapott? (még most szoktatjuk a friss zöldségre, gyümölcsre)

2011. jan. 28. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, így hirtelen ezt találtam: "Nagyon fontos beszélni a vizelet színéről. Az egészséges szín halványsárga és áttetsző, víztiszta vagy éppen kissé fehéres, opálos, de az ettől való eltérés sem feltétlenül kóros. Sokszor előfordulhat, hogy a vizelet vörös színű, amit a gazdik véresnek hisznek. Ha az állat céklát vagy más vörös festékanyagot tartalmazó zöldséget vagy gyümölcsöt fogyaszt, az megfesti a vizeletet, ami egy napon belül kiürül a szervezetből, és ismét a sárgás szín tér vissza. A másik ok az lehet, ha a vizelet lúgos pH-júvá válik a tápláléktól, ami szintén elszíneződést okoz. Ha azonban az elszíneződés tartósan jelentkezik, és esetleg bágyadtság vagy fájdalom társul hozzá, állatorvoshoz kell fordulni.

Ha a nyuszi valamilyen oknál fogva kevesebbet ivott, a koncentrálódott vizelet színe, konzisztenciája és szaga is megváltozik, ami ha tartóssá válik, kivizsgálást igényel.

Utolsóként a vizelet szagáról is beszélnünk kell. Egészséges állatnak szagtalan a vizelete, ami akár egy félnapi állás után ammónia szagúvá válik, és ez már irritativ az orr számára. Ha azonban ettől eltérőt tapasztalunk, utána kell járni, hogy mi az oka. Szagossá válik a vizelet koncentrált állapotában gyulladás eredményeként vagy más elváltozásoknál."

Innen van: [link]

(egyébként ez a pets magazin is jó oldal, sok hasznosat lehet olvasni :)

2011. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1: Nem hasmenés, amit leírtál, hanem lágybélsár, azaz első fázisában lévő kaki, amit a nyuszid megesz. Ez teljesen normális, nem kell megijedni tőle.


2: Változó lehet a pisijük színe, attól függ, mit adsz neki enni. Ha sok répát, akkor teljesen piros is lehet, nem kell megijedni, csak a répa színezte meg, nem véres.


3: Nem szabad. A nyuszi beszippanthatja, vagy belecsipegethet, ami nem tesz jót a pici gyomrának. Ezentúl ezt inkább hanyagold.


4: Ha színtelen sima papírt rágcsál (pl. WC papírguriga) nincs gond, de színezettet (papírzsepi, újság, karton) soha ne adj neki.


Remélem segítettem, sok sikert a nyuszihoz! :)

2011. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 28. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, a válaszokat, amiket én is adtam volna jobbára már leírták, de még egy tipp: [link]

Itt sok nyulas van és nyugodtan kérdezhetsz, kapsz választ is nyulszakiktól.

2011. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!