Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két aranyhörim. Az egyikne...

Van két aranyhörim. Az egyiknek egy kicsi foltban hiányzik a szőre olvastam hogy sok betegséget terjesztenek és ez is jel lehet. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két arany hörcsögöm . És az egyik világoss színü és az oldalán egy foltban hiányzik a szőre. Olvastam sok betegséget terjesztenek és nagynéném nagyon beteg lett az arany höriétől. Azt írták ez nem jó jel . Csak 1 napja vannak nállam várjak még egy kicsit hátha megviselte hogy messziről jött sokat utazott mindig máshol volt és majd elmúlik pár héten belül vagy szóljak valakinek hogy mi van vele?? Egy szobában alszok vele nem tudom most mi legyen. lécci segitsetekk!!
2011. jan. 28. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvos--->sipirc
2011. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Az aranyhörcsögök nem terjesztenek valami sok emberre átterjedő betegséget. Eddig csak a rühatkáról és a gombás bőrfertőzésekről hallottam, hogy képesek erre, de azokat is nehéz elkapni. Az én állataim már többször lettek atkásak és egyszer gombás fertőzése is volt egynek, mindig azonnal kezeltettem őket, és még semmi bajom sem lett állatoktól, pedig gyerekkorom óta mindig van valami rágcsáló a szobámban. A nagynénédnek milyen betegsége lett, és miért gondoljátok, hogy a hörcsögtől kapta?


Az egy napos hörcsögön a szőrhiány sok minden lehet. Mivel ketten vannak, verekednek, egy seb után, amikor lehullik a var, egy darabig szőrhiány marad. Aztán elmúlik. A gombás fertőzésnek és az atkának is lehet tünete, ezért nem árt megmutatni állatorvosnak.

És az egyik hörcsögöt ajándékozd el, vagy rakd őket külön ketrecbe. A hörcsögök magányos állatok, nem szabad kettőt együtt tartani.

2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megint átvertem mindig elhitetik velem nem fognak verekedni. anyukám igyse akart hörit idáig nekem 6 hörim volt mindegyiknél elhüttük nem verekednek de mégis . most hogy mondjam el szüleimnek ujra ez lett ?? vagy mikor várható hogy elkezedenek verekedni ? most 5-6-7 hónaposak kb
2011. jan. 28. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!