Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rühes egeret hogyan lehet...

Rühes egeret hogyan lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Az egerem hátán foltokban kihullott a szőr, néhol apró véres pöttyök vannak. Az állatorvos az SH-Rodemectin cseppet adta, már két fiolát elhasználtam - az pedig rengeteg - és nem javul. Nincs valami bevált módszere valakinek, aki ért az egerekhez? Nagyon sajnálom szegényt.
2011. jan. 30. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nekem a kutyam volt ruhes,nem hiszem hogy olyan nagy lenne a kulonbseg.

mi vagy 3 hetig kellett kenjunk+mossuk+injekciozzuk.Szerintem folytasd a kezelest.

Valami gombas fertozesre valo kenoccsel kentuk.

2011. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

És hogy használtad a rodemectint? Itattad vagy ráfújtad? Ha csak külsőleg kezelted, akkor érthető, hogy nem múlt el, a rühatka nem az állat szőrén vagy bőrén él, hanem a bőr alatt vagy a szőrtüszőben. Rajta van a használati útmutatón, hogy mennyit kell a vizébe rakni.

Ha itattad, és nem múlt el, akkor menj vissza a dokihoz.

2011. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az az igazság, hogy augusztus óta tart ez. Eleinte itattam és fújtam külsőleg, ahogy az útmutató írta. Aztán csak nem múlt el. A doki mindig azt mondja, csak ezt a szert tudja adni. A végén már egy ideje nem higítva, hanem töményen is kentem a hátára, amellett, hogy itatom. De nem javul. (Voltak tünetmentes időszakok, de most épp megint nagyon csúnya.)

Nem is értem, egyedül van, tisztán tartom...

Már ilyenekre gondoltam, hogy bekenem citrommal, ecettel... Csak elmulasztja valami.

2011. jan. 30. 19:07
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg egy másik állatorvosnak.
2011. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
uramisten... nem hiszem el hogy valaki egy EGERET is elvisz állatorvoshoz és még meg is akarja gyógyitani... 150ft-os egére ki tudja hány 1000 ft-ot költesz hogy aztán igyis ugyis megdögöljön...
2011. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 19:18

Téged sem a mély érzelmeid miatt szeretnek!

Undorodok az ilyen emberektől.

2011. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
19:18 vagyok, nem erröl van szó, mert amikor nekem anno beteg volt a tengeri malacom én is vittem ideoda, meg énis belenyomtam mindenféle gyógyszert aztán ugyis megdöglött... ezeket a kis állatokat és nekem volt pár szerény tapasztalataim szerint kb 0% eséllyel lehet meggyógyitani, a kutyánál macskánál vagy nagyobb állatoknál más a helyzet... azokkal "megéri" foglalkozni... nade egy egérrel?... vagy hörcsöggel, vagy ilyesmivel... tiszta pénz és idökidobás... nem arról van szó hogy nem szeretném öket csak spec én már átéltem olyat hogy születtek kisnyulaim - nem akartam, vemhesen vettem meg és fogalmam sincs róla, az anyja nem táplálta öket, vettem nekik macskatápot, nap mint nap etettem öket saját kézböl meleget próbáltam nekik biztositani, hogy mégis maradjanak életben, fájt a szivem értük de mind megdöglött egyesével szépen sorba és egy kicsit besavanyodtam ezekkel a kis állatokkal kapcsolatban... szerintem nem éri meg foglalkozni ezekkel a beteg nagyon pici állatokkal...
2011. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hm, akkor lehet, hogy valami immungyengeség áll a háttérben, vagy pedig nem rüh, hanem valami egyéb bőrbetegség (ami mondjuk szintén lehet az immungyengeség miatt). Adj neki valamilyen probiotikus cuccot, pl. Immunovetet, állatpatikában lehet kapni, van rágcsálóknak való is. Valamint nem ártana elvinni egy másik orvoshoz.
2011. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:29

Azért ez igen erős túlzás, hogy a kicsi állatokat soha nem lehet meggyógyítani. Az, hogy neked volt néhány rossz tapasztalatod, az nem azt jelenti, hogy mindenki így jár. évek óta tartok rágcsálókat, megesik, hogy megbetegszenek, akárkivel előfordul. Az esetek többségében nagyon jól lehet őket kezelni, már ha az állatorvos is hozzáértő. Persze van, hogy valamelyiken nem lehet segíteni, hiába a sok gyógyszer és kezelések, de ettől még nem fogok a többi állatomról lemondani, ha betegek lesznek, mondván, hogy a másik is elpusztult, biztos ez is el fog.

Az meg, hogy "megéri-e", másik dolog. Igen, vehetne 200 ft-ért másik egeret, de attól, hogy te így gondolkodsz, más még kötődhet annyira ahhoz a pici állathoz, akármennyibe is került, hogy megérje neki gyógyíttatni.

2011. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:

Pontosan így járt az én patkányom is, az istennek se akart elmúlni a kenegetéstől meg a vizébe tett rodomectintől. Végül egyetlen injekciótól elmúlt. Az injekció is ivermectin hatóanyagú volt, tehát ugyanaz alapjában, mint a rodomectin, csak ebben a formában sokkal hatékonyabb. Ha falun laksz, az állatorvos biztosan tart sertésnek való ivermectin injekciót, ez is megfelelő szer csak nagyon pontosan ki kell számolni egy olyan kicsi állatnak a megfelelő dózist.


A rühösség amúgy összefügg az immungyengeséggel. Az egészséges állatok jó részén is ki lehet mutatni a kórokozót, de nem okoz tüneteket. Az ennyire súlyos rühfertőzés valami más problémának lehet a velejárója.

2011. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!