Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot hogyan lehet...

Tengerimalacot hogyan lehet "megszelidíteni"?

Figyelt kérdés
Már egy hete nálam van a malacka, de még mindig nagyon fél (eleinte kivettem az akváriumból, de aztán azt olvastam, hogy először inkább csak bent kell simogatni és finom falatot adni neki). De még most is nagyon fél, ha közeledek akkor elkezd futni össze-vissza és csak akkor nyugszik le, ha kiszedem a házát és már nincs hova bújnia (szoktam neki almát vagy valamit adni egyébként, hogy közeledjen). És ha berakom a házát, akkor egész nap ott van, soha nem jön ki csak akkor maximum, ha nem vagyok a szobában, de persze ha bemegyek rögtön beszalad. Mennyi idő míg hozzászokik az új környezethez? Ugye változni fog és nem lesz ennyire félős?
2011. febr. 3. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Még ne vedd ki,csak nyújts neki "jutalomfalatokat",és akkor majd megszokja a kezedet.

Szerintem max. 1 hónap,ha mindent jól csinálsz,és megszokik :)

(Ami az akváriumot illeti,szerintem jobb lenne neki egy ketrec,az akváriumba nem szellőzik úgy a levegő...:S)

2011. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tedd egy polcra, ha nem ott van. Ne a földön legyen (ott ugye menekül, mint a természetben a ragadozók elöl...)

Ha kézhez szoktatod, akkor meg fogja szeretni. Én kivettem az állatkáimat, mert a terráriumban még idegesebbek lettek, hogy a saját helyükön zargatom őket. Végül van amelyik megszokta, és szerette végül, a többi csak "tűrte".

2011. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, igyekszem türelemmel lenni :) egyébként egy 200L-es akvárium/terráriumban van, úgyhogy szerintem nincsen rossz dolga, az eléggé szellőzik tekintve, hogy mekkora a teteje is :)
2011. febr. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!