Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulak tényleg nem...

A törpenyulak tényleg nem ehetnek k betűvel kezdődő zöldségeket?

Figyelt kérdés
Az enyémek imádnak mindent. Most a káposztát kicsit unják, de a krumplihéjat tömik (nem kapnak sokat), a karfiol leveleiért pedig egyenesen összeverekednek, de nincs semmi bajuk, egészségesek.
2011. febr. 3. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
egyik rágcsáló sem, mivel a k betűsek puffasztóak
2011. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Krumplit lehet nekik adni, mivel az burgonya. :)Én azt hallottam, hogy a K betűs dolgoktól nem puffadnak meg, csak büdösebbet csinálnak, de lehet fel is puffadnak, nem tudom. Viszont ha adsz neki bármilyen zöldséget, ajánlott saját kertetekből vagy piacról, nem pedig bevásárlóközpontokból, mert kitudja mennyi mindennel van tele az a zöldség/gyümölcs.

De persze mondhatod, hogy "minek? nekem sincs tőle semmi bajom...jó lesz neki is." Lehet, hogy nincs tőle az embernek különösebb baja, főleg nem ha nem sokat eszik belőle, de attól még nem egészséges. És az állatoknál sincs ez másképp. De ezt feleslegesnek érzem tovább ragoznom. :)

2011. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Néhány alapvető és hasznos információ a nyulak helyes táplálásáról: [link]

Itt is írják, h adhatsz pl. káposztát, és karalábét (az enyém is szereti egyébként), de csak mértékkel. Én egy- egy levelet szoktam csak.

Viszont a burgonya abszolút tiltólistás. Azt tényleg ne adj!

2011. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A krumplit tényleg nem szabad adni nekik. A K betűs zöldségekkel az a helyzet hogy az emberhez hasonlóan van amelyik nyúl bírja, van amelyik nem. Ezt csak fokozatos kóstoltatással, szoktatással tudod kideríteni. Először nagyon keveset adj neki belőle, ha nincs gond akkor egy kicsit többet és így tovább. Ha annak jelét látod hogy nem jó az emésztésének, hasmenése van tőle akkor vond meg tőle.

Mivel írtad hogy a karfiolt és a káposztát is eszik akkor nagy gond nem lehet de ha esetleg karalábét vagy kelkáposztát akarsz nekik adni akkor fokozatosan.

2011. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ami adható és nem adható itt nagyon jól össze van foglalva:

[link]

2011. febr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak:

A nyúl nem rágcsáló, hanem a nyúlfélék családjába tartozik.

2011. febr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pontosabban a nyúlalakúak rendjébe.:)
2011. febr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

... és az emlősök osztályába! :)

[link]

2011. febr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi k-betűset ne adj nekik! Lehet, hogy most látszólag semmi bajuk tőle, de hosszú távon ártalmas nekik. A korai nyuszihalál egyik leggyakoribb oka a helytelen táplálás. Még ha most egészségesnek tűnnek is, megrövidítheted az életüket ezekkel a kajákkal. Van épp elég "más betűs" finomság, amivel kedveskedhetsz nekik.
2011. febr. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!