Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csak a bak nyúl toppant, vagy...

Csak a bak nyúl toppant, vagy a nőstény is?

Figyelt kérdés
Miért nyalogatja az ujjamat, ez a szeretet jele? Valakitől hallottam, "só" hiánya van..
2011. febr. 5. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Toppantás régen nálunk is jellemző volt, ha megörült nekem a nyuszi, vagy kitettük a kertbe szaladgálni.Szerintem az az öröm jele :)Már nem emlékszem, hogy csak a nőstény csinálta e vagy a hím, vagy mindkettő.

Viszont csinált olyat,is, hogy elkezdett szaladni, és egyszer csak cifrázott rajta egyet, hogy magasabbra ugrott, és rúgott egyet :) Nagyon aranyos volt :D!

2011. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyéim akkor topognak, ha idegesek, vagy félnek.

Ha a fiam kicsit hangosabban közelített hozzájuk, ketrectisztításkor, ha ki akartuk venni, de éjszaka is, ha valami furcsa hangot hallottak.

A bak párzáskor is, ha nem állt meg neki a nőstény.

2011. febr. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én mindig óvtam a gyerekeimet, hogy a nyúlketrecbe dugják az ujjukat, mert a nagyobbik fiamnak a fél körme bánta a mutatványt. Az is igaz, hogy nekem 32 db nyuszim van, akiket nem érünk rá egyenként simogatni, de nem félnek tőlünk, Viszont a szája közelébe nem tenném a kezem, az tuti!!
2011. febr. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkét nemű nyuszi toppant. Nálunk a fiú akkor, ha ideges, a lány akkor, ha úgy érzi, nem figyelek rá eléggé, de akkor is szoktak, ha mérgesek. Könnyű eldönteni, hogy melyik. :)

A nyuszik pedig akkor nyalogatnak, ha szeretnek, nem a sóhiánytól. A nyalogatás a nyusziszeretet legerősebb kifejeződése.

2011. febr. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a többiek leírták a jó válaszokat. Nekem lány nyuszim van, és ha túl hangos vagyok, vagy valami idegen hang (amit mondjuk az ember nem hall meg), megijesztheti. Az én nyuszim, van amikor pl. lent aludtam a földön, és megmoccantam, akkor kezdet el dobbantgatni. Meg amikor ő sötétben van a ketrecbe, akkor van amikor csak úgy magától elkezdi. Szerintem a figyelem hiánytól, mert akkor odamegyek, simi, és visszafekszek. Akkor többnyire abbahagyja.

De hogyha nappal elkezdi, akkor kimegyek a szobából, és várom hogy megnyugodjon. Mert akkor is szoktak, amikor figyelmeztetik a társaikat a veszélyre.

2011. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!