Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma sikeresen elkaptunk egy...

Ma sikeresen elkaptunk egy egeret ragasztós csapdával, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
AZ egér hátsó 2 lába és a farkas ragad bele,nem bírtam bántani,kidobtam az ajtón,puhára esett,és kiszabadult a ragasztóból is.Szerintetek bántanom kellett volna?Visszajön még?
2011. febr. 5. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Jajj dehogyis, jól cselekedtél. Köszönöm, hogy nem bántottad! Én nagyon szeretem az egereket, van is itthon nekem egy, édes kis állatka és okos is :)
2011. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

állatkínzó vagy! hasonló bánásmódot érdemelsz!

az oké, hogy nema karsz egeret a házba, de mamár ennél OLCSÓBB IS az az egércsapda amibe betud menni, de kijönni már nem. Abból elengednéd és te is meg az egér is jól jártatok volna..

2011. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi baja nem lett az eséstől,sőt ezért szabadult ki.
2011. febr. 5. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán visszamegy hozzád az egér, ha nem vitted messzire. És újra bele fog sétálni a csapdádba.

Legközelebb vidd messzire a lakott területektől.

És szerintem is inkább használj élvefogót. A ragasztó és a méreg is állatkínzás, azokól hosszú, szenvedéses halál vár rájuk. Annál még a sima lecsapódó csapda is jobb.

A ragasztóba általában nagyon beleragadnak az egerek, és nyalogatják is, ami egyrészt mérgező számukra, másrészt összeragasztja a belüket is. Még ha csak a szőrét is tépi ki, akkor is rengeteg apró sebet okozol neki, ami elfertőződhet. A méreg pedig véralvadásgátlót tartalmaz. Gondolom tudod, hogy a szervezetben a használat során apró jelentéktelen, azonnal gyógyuló vérzések keletkeznek. ezek azonban belső vérzéssé fajulnak, ha nem tud megalvadni az egér vére. Ami egy fájdalmas lassú haláltusához vezet.

2011. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A csapdát nem én raktam ki,csak rám bízták hogy intézzem el szegénykét,de nagyon kicsi volt az egér,nem bírtam bántani.Az a baj viszonylag belváros,nem tudom hova vinni.Mit tegyek ha még1x elkapnák itt?
2011. febr. 5. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor vidd el valahova messzire és engedd szabadon vagy írj nekem vissza ehhez a kérdéshez és örökbe fogadom :D
2011. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18:51:

Örökbe ne fogadd, mert elég kicsi az esélye, hogy ne terjesszen valamiféle betegséget. Vagy ha mégis egészséges, nem hiszem, hogy jól tűri a bezártságot...


Kérdező:

Vidd a leglakatlanabb területre. Belvárosban a megoldás egy közeli park lehet... :/

2011. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!