Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek az aranyhörc...

Mi a véleményetek az aranyhörcsögökről?

Figyelt kérdés
Nekem eddig dzsungáriai és roborovszki törpehörcsögöm volt és azt tapasztaltam, hogy akármennyit foglalkozok velük, nem válnak olyan kezessé. Nagyon szeretem őket, de ki szeretném próbálni, hogy milyen egy aranyhörcsög :) Azt hallottam, hogy sokkal kezesebbek. Ez tényleg igaz?
2011. szept. 29. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy vadászgörény, macska, vagy esetleg tengerimalac jobb lenne, nem???
2011. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
nekem is volt törpehörcsögöm és nem lehetett kézhez szoktatni. Volt arany hörcsögöm is azt már könnyebb volt de még az sem volt annyira kezes és utána vettem egy szíriai hosszú szőrű hörcsögöt ő volt a legkezesebb és sokkal hosszabb volt az életkora a többinél
2011. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:

Hát nekem volt aranyhörcsögöm kb 1 éve, nagyon aranyos kis állat volt, legtöbbször engedte magát fogdosni meg simogatni.. persze vannak napjaik amikor úgymond hisztisek :D de egyébként kicsit függ a hörcsög alaptermészetétől is. Vegyél egy fiatal hörit és úgy könnyebben megszokja majd az emberi érintést.

A vadászgörény meg nagyon könnyen elvadulhat ha nem ért hozzá az ember, nem nagyon ajánlanám tapasztalatlanoknak :)

2011. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Elsőnek.. van macskám :DDD és egy aranyhörcsögnél nagyobb rágcsálót nem tarthatok itthon, és egy tengerimalaccal vagy nyúllal többet kell foglalkozni, mint egy aranyhörcsöggel, amire nincsen sok időm..

Akkor megpróbálkozom egy aranyhörivel :) egyedül vagy társasan érdemes tartani? Az első törpehörijeim tesók voltak két fiú, és soha nem balhéztak, imádták egymást. mi a helyzet az aranyhörcsögöknél?

2011. szept. 29. 18:20
 5/6 x) ***** válasza:
Nekem egy pár volt, de ha nem szeretnél kishöriket akkor jobb ha kikasztráltatod a fiút. Egyébként jól meglesznek. :)
2011. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia...:)

én úgy tudom hogy az aranyhörcsögöket javasolt egyedül tartani(kivéve ha nem szeretnél kishörcsögöket, de akkor is csak a párzás idejéig szabad egy ketrecben hagyni őket!), különben folyton veszekednek a területen/kaján. nem túl kezes állatok, eléggé maguknak valók, ez ellen nem lehet sajnos mit tenni (bár ha szerencséd van kifoghatsz egy barátságosabb példányt), de szerintem kedvesebbek a törpehörcsögöknél.

2011. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!