Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szibériai csíkos hátú...

A szibériai csíkos hátú mókusnál, honnan tudom ha atkás vagy bolhás, ha nem tudom őt megfogni?

Figyelt kérdés
Írják a könyvek, hogy boldog ha ki van engedve. De hogyan megy utána vissza a helyére, nem bújik el nagyon a lakásban?
2011. febr. 6. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A csíkomókust szelídíteni kell. A hasán keresztül lehet elnyerni a szeretetét. Ha felnőttként vetted meg, úgy már lényegesen nehezebb dolgod lesz, ha kicsinek akkor elég könnyű. Bár nem hiszem, hogy most tudtál venni kölyök mókust, most kezdődik nekik a párzási időszak, tavasz végén nyár elején lehet fiatal állatot venni.

Ha gyerek mókus, akkor vagy 3 hétig nem szabad leengedni a földre, csak rajtad legyen és adj neki sok finom falatot.

(Ha felnőtt kezd a ketrecen belül adni neki a kaját, hogy elvegye kézből. Csak utána engedd ki, és csak magadra. Könnyebb ha van még rajtad kívül ott valaki, aki segít.)

Tipp: csettints mindig, amikor kézből adsz neki kaját, megjegyzi és így magadhoz hívhatod bármikor (persze utána jár minidg az a mogyoró:P)


Ha lemegy rólad, soha ne kergesd meg, mert félni fog tőled. Fontos hogy nyugodt hangon beszélj hozzá és ne tegyél hirtelen mozdulatokat. Csak egy szobában engedd ki, az ajtót mindig zárd be ha kint van. Nagyon kíváncsi állatok, elő fog bújni és magától visszamegy a helyére. De a szelídítés fontos!

2011. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, a lényeg kimaradt. Kicsi az esély rá, hogy bolhás vagy atkás legyen. Persze a forgácsban, kintről hozott levelekben, más növényekben lehet bármi vagy a lisztkukacban is (kereskedésben vett kukac tenyésztőtől van ezért nem valószínű).

Onnan látod, hogy sokat vakarózik, sebesre vakarja magát. Mozgást láthatsz a szőrében, vagy kis gumókat a bőre alatt. A vakarózás jól árulkodik erről, de mindenki vakarózik, ez nem tünet önmagában, tényleg csak ha más külső nyoma is van, pl sebek, kivakarás. Én amúgy meg szoktam cseppenteni őt is 3(-6) havonta a féregtelenítővel, amikor a többi állatot. Ezeket elvileg súlyra kell adagolni, én 1 cseppet teszek a feje tetejére.

2011. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!