Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 5 éves kislánynak szeretné...

Egy 5 éves kislánynak szeretnénk venni egy tengerimalacot, de semmilyen tapasztalatunk nincsen e téren. Az új malackát vigyük állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Hogy szoktassam a gyerekhez a tengerimalackát?A gyerek kaphat bármilyen betegséget a tengerimalactol?
2011. febr. 6. 17:04
1 2
 1/12 Tinker Bell ***** válasza:

Nem tartom jó dolognak, hogy ilyen kislánynak állatot vesztek, de ti tudjátok. Arra azért figyeljetek oda, hogy legyen aki foglalkozik az állatkával(anya, apa, nagyobb tesó)! Az állattartás nem játék, még ha egy kis tengerimalacról is van szó!


Ha megbízható, igényes állatkereskedésből veszitek, akkor nincs szükség az állatorvosra, de saját magatok megnyugtatásához elvihetitek.

2011. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia nekem 4 tengerimalacom van de nemsokára még több lesz (szülni fog az egyik)

5 éves gyereknek nem ajánlanám.

Tényleg nem rosszból de szerintem még ne vegyetek neki kisállatot, maximum olyat amit nem ő gondoz cask néha meg simogat (hörcsög és egyéb rágcsálókat ne mert megharaphatják)

2011. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 5 éves mellé nem ajánlatos egy ilyen sérülékeny állat, én várnék pár évet.
2011. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ha én gondoznám, ő csak simizné akkor is korai lenne.Nagyon szereti az állatokat, a kutyánkat is imádja.
2011. febr. 6. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre maradjon inkább csak a kutya. Amúgy, az nagyon jó, hogy már most megszerettetitek vele az állatokat.:)
2011. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha valami bajt vesznek észre, akkor igen.
2011. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Kicsi korátol tanítom, hogy minden állat egy érző lény,soha nem bántja az állatokat,még a csigákat is arréb rakja ha lát 1-et.Mit javasoltok egy elkora gyereknek,szűlinapi meglepi lett volna a tengerimalacka.Tengerimalacról sok jót hallottam azért akartunk venni neki.
2011. febr. 6. 19:24
 8/12 Tinker Bell ***** válasza:
Inkább valami kézügyesség fejlesztő játékot vegyetek neki. Az állatka majd úgy 5 év múlva már jó ajándék lesz.
2011. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vehettek tengerimalacot. Az 5 éves gyerek már nem olyan kicsi, már megérti, hogy nem szabad megszorítani, nyomorgatni, főleg, ha mindig is így nevelted. Persze csakis felügyelet mellett szabad hagyni, hogy játsszon velük, gyereket és állatot együtt soha nem hagyunk.

Nem fogtok elkapni semmilyen betegséget tőlük. Lehetőleg ne kereskedésből vegyetek, hanem tenyésztőtől, így eleve szelíd állatot kaptok, aki biztos nem beteg. Célszerű 2 egynemű testvért venni, mert táras állatok. Itt olvashatsz bővebben róluk:

www.gemon.ro

2011. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

gemon.ro- slinket ajánlom


5 évesnek már lehet malackát,öcsém is játszott sokat az enyéimmel,igaz megkarmolta az egyik amikor nagyon nyomorgatta,de senkinek nem lett baja,nincs túl éles karmuk,és öcsém is vigyáz azóta hogy ne bántsa


elkapni nem igazán kaphat tőle semmit,mind3 malackámnak volt többféle betegsége,sosem fertőztek,még egymást se nagyon,nemhogy minket (pedig öcsém hajlamos minden betegségre,allergiára,de őket és a cicákat birja)


Ha megvetted (2 lányt vagy 2 fiút),akkor először csak a ketrecbe nyulva simogassa,1-2 hét után ki lehet tenni őket szőnyegre,és lehet velük játszani (nekem van nagy 3x3m-es erre szánt plédem,ami aljára varrtam nejlont,igy rápisilhetnek,nem lesz baj a szőnyegnek


annyi talán,hogy ne 1-2 hónapos malackákat vegyél,hanem legalább 4-5 hónaposat,azok strapabirobbak már (örökbe is fogadhatsz,pl noé állatotthon,azokat orvosi ellenőrzés után egészségesen kapod biztosra,nem ugy mint én a kereskedésben 2 hónaposan vemhesen és betegen...)

2011. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!