Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy állatkeresk...

Mennyibe kerül egy állatkereskedésben?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül egy állatkereskedésben egy tengerimalac, ami kicsike is marad? Vagy a hörcsög marad kicsi? ha igen akkor melyik mennyibe kerül(mármint, hogy egy tengerimalac, meg egy hörcsög)

És pontosabban Székesfehérváron. :)


2011. febr. 11. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

szia a törpehörcsög nem nő meg, de azok is megharaphatnak, úgy gondolom nem vagy még jártas ebben a dologba, úgyhogy mielőtt belevágsz mindenképp olvasd el ezt: [link]

és írd meg, hogy döntöttél.

a törpehörik ára kb 1000ft

a tengerimalacok valamivel drágábbak.

2011. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen még nem nagyon vagyok benne jártas.

Köszönöm a válaszodat!

2011. febr. 11. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok, annyit kifelejtettem, hogy MŰANYAG HÁZIKÓT SOHA NEM SZABAD venni bármit mond az eladó.

Ebbe beleizzadhat az állatkád és meg is halhat.

A legjobb a fa, és nem rágja szét annyira (nekem sok éve van hörcsög, tengerimalac) és nem rongálják szét a házikót.

Ha csak műanyag van akkor inkább ne vedd meg

2011. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én a hörit 800Ft-ért, a tengerimalacot 1200Ft-ért láttam. Bár nem Székesfehérváron. :)
2011. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hörcsög 1000 forint körül van, a tengerimalacom anno 2000-ért vettem. :)Sok szerencsét! ;)

A házikós megjegyzéshez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a malackám a fa házikóját mindig szétrágja. :/

2011. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hagy rágja... a rágcsáló olyan, hogy rág.

Amúgy én is a természetes anyagok híve vagyok. És a fából készült nehezebb is, nem tudja elmozgatni. Bár az biztos, hogy eléggé el vannak szállva a kisállat kiegészítők árai, lehet érdemesebb csinálni nekik.

2011. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak a kérdésre felejtettem el válaszolni.. :P Mit értesz azalatt hogy kicsi marad? Nem lehet összehasonlítani egy malacot egy hörcsöggel. A malac nappali, a hörcsög éjszakai. A malac nagyobb állat, jobban lehet gyömöszölni, a hörcsög egészen kicsi, inkább csak 1-2 ujjal lehet simogatni. A malac, mivel nagyobb, nagyobb helyre is van szüksége, míg a hörcsög elfér egy kis terráriumban is, vagy van kifejezetten nekik készül kicsi ketrec. A hörcsög van amelyik harap, a malac sosem. A malac tovább él (ha jól tartod) kb 6 évig is, a hörcsög kb 2 évig. Árban a malac valamivel drágább, de mivel mindkettő gyakori állat és gyorsan és gyakran szaporodnak így egyik sem számít drága kedvencnek. A tengerimalac tartása abból a szempontból drágább kicsit, hogy nagyobb hely kell neki (induló költsége ezért nagyobb), a táp maga ugyanannyi, de ő többet eszik belőle. Több foglalkozást igényel, de kezdő állattartónak mindkettő ideális.
2011. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy fontos tudnod, hogy a vétel nem csak az állatkából áll, hiszen meg kell venni a ketrecet, és a kiegészítőket (búvóhely, itató, etetőtálka, szénatartó, forgács, mag, széna stb.) Így már könnyen átlápheti a tízezres határt, ezt ne fledd! És a malcka több gondozást igényel, sokat kell vele foglalkozni, célszerű társat venni neki. Hörcsöggel nem tartható együtt. (én írtam h a malackám szátrágja a faházát ;) egyébként ettől függetlenül a fa tényleg jobb mint a műanyag!)
2011. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 12. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!