Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nemű törpenyuszikat...

Milyen nemű törpenyuszikat tarthatok együtt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Többnyire semmilyeneket. Max. ivartalanított fiút + lányt.
2011. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És két lányt sem lehet együtt tartani?
2011. febr. 13. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán (max, ha egy szobányi helyük van, de akkor se biztos). Nagyon védik a területüket, és a dominánsabb egyed folyton "terrorizálná" az alárendeltet. Ha nem tudnál eleget foglalkozni egy nyuszival, akkor inkább válassz olyan állatot, amelyik kifejezetten társas, pl. tengerimalacot.
2011. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nőstényt és bakot, mindkettőt ivartalanítva.
2011. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elsönek,utolsonak igaza van. Amugy kedves második,a nyulak kifejezetten társas állatok
2011. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Persze, tudom, hogy társas állatok, mert alapjáraton nagy csapatban élnek, de nem véletlenül nem szokás több (egynemű, ivaros) nyulat együtt tartani. A vadon élő nyulak azért (is) élnek csapatban, mert úgy "praktikus", több esélyük van időben észrevenni a ragadozókat, de amúgy mindenkinek külön odúja van. Na most egy ketrecben, vagy akár egy egész szobában se lenne túl egyszerű megoldani, hogy ne keveredjenek egymás "területére", vagy ha már összetűzésbe kerültek, akkor a gyengébbnek legyen elég helye elmenekülni.

De akkor pontosítok, hogy ne legyen félreérthető:

"... olyan állatot, amelyiket kifejezetten társaságban kell tartani, és békében megvannak egymás mellett még az ugyanolyan neműek is."

Remélem, így már megfelel.

Második voltam.

2011. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy két ivartalanított bakot.
2011. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ivartalanokat. de inkább csak egyet tarts, úgy inkább veled barátkozik!
2011. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két ivartalanított lány nyuszim van,egyik 5,mésik 4 éves,és sajna kezdettől fogva utálják egymást.Nem tudtuk őket összeszoktatni,és volt hogy egyszer állatorvos lett a nagy cirkusz vége.Egy pillanat alatt történ,pedig végig ott voltunk velük,de az egyik nyuszim nagyon megsérült a verekedésben.Teljesen külön kell tartanunk őket,még jó hogy 1,5 szobás a lakásunk,így megoldható.De még így is,ha az egyik hallja a másikat mozgolódi a másik szobában,már rohan az ajtóhoz,és morog.Semmilyen módszerrel nem sikerült összeszoktatnunk őket.Úgyhogy a két lányról lebeszélnélek,inkább az ivartalanított bak-nőstény párosítást ajánlanám.Sok sikert!

2011. febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!