Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ezzel az egérrel?

Mit csináljak ezzel az egérrel?

Figyelt kérdés

kb. 1-2 hónapja bejött egy mezei egér... a félig kész fürdönkben meghuzta magát... szerencsére vemhes volt aztán most leelet pár egeret. Raktunk ki egérfogót,ragasztót de semmi.... Az elöbb (fél órája) a wc-ben a kémény falán mászott fel egy kis egér... kevés szerencsével hisz visszaesett... azt tervezem hogy elkapom egy dobozba de félek hogy kirohan.

A tartó amibe mindig beleesik és újra elkezd mászni közvetlen az ajtó jobb oldalán van... félek hogy kirohan :S Hogy kapjam el? Ha megszeretném tartani mivel etessem? Van hörcsög "akváriumom" (vagymi)és van forgácsom is. A kukorica szem jó kaja neki? Ma még egy dobozkában tartanám.Szerintetek kifogja rágni? Nem akarom megölni,nincs hozzá szívem és szerintem nem is kell megölni. De szabadon engedni nem akarom mert megfagy,elkapja egy macska stb.

Lécci segítsetek :)


2011. febr. 16. 23:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én akváriumban tartottam ilyen rendes kis egereket, amit tudod lehet venni díszállat boltban. Azok is parásak.

Volt egy nagy akv, benne egy kisebb porcelán bújócska, aztán mindig ott bújkáltak benne. De ha látták, hogy messzebb ülök, akkor kijöttek és kint játszottak, kergetőztek. Aztán úgy elszaporodtak, hogy hú. Meg kellett válnom az egész csapattól, mert kirágták az akv tetejét, egy vasrács volt plexi kerettel, hát a keretet kirágták és 2 egér kiszabadult, no akkor megelégeltem, és az egészet elvittem díszállatosnak eladni.


1db egeret viszont ne tartsál, mert elég rosszul fogja érezni magát, ezek mindig együtt bújkálnak.

2011. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Élvefogóval lehetne elkapni. Ha sikerül valahogy máshogy, akkor engedd el őket, sokkal jobb lenne nekik. Megszelídülni valószínűleg úgysem fognak, csak szenvedés lenne nekik, hogy bezárod őket. Arról nem is beszélve, hogy mivel vad egerek, hordozhatnak egy-két betegséget. Ne aggódj, föltalálják magukat, nem fognak megfagyni.

Ha akarsz egeret tartani, akkor vegyél boltban, azok szelídek is, és nem is hordoznak semmit.

2011. febr. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne tardsd meg!

1. Rengeteg betegséget hordozhatnak, fertőzésektől kezdve bolháig, atkáig mindent.

2. Túl kicsi lenne neki a hely, ahol tartod. Ez egy szabadnak született állat, nem hiszem, hogy jól viselné a bezártságot.

3. Egyedül magányos lesz, és lehet depressziós is, amibe baahalhat.

4. Párban tartani nem célszerű, mert a szaporulattal ugyan ott vagy, mint most, sok fölösleges egér. Ha sikerülne befognod két nőstényt, az lenne ideális.

5. A terráriumra tető kell. Vagy nagyon sűrű rácsos ketrecben tartsd, mert mászik, ugyrik, szökik.

6. Nem hiszem, hogy megszelidíthető lenne, harapni fog, és ha kiveszed, kiugrik a kezedből és elmenekül a lakásban.

7. Ha hímet sikerül megfognod, az nagyon egérszagú lesz. Ráadásul ha másik hímet teszel mellé, akkor verekedni fognak.

Szóval én nem ajánlom, hogy megtartsd. Ha ezt aranyosnak gondolod, akkor valószínűleg a többi egeret is. Őt engedd el, jó messzire a lakott területektől. Nem lesz baja, ha meg igen, ez a természet rendje. vegyél, vagy még inkább fogadj örökbe egeret, így többet segíthetsz az állatokon. [link]

Amúgy 0,5 cm-nél mindenképpen kisebb rácsközű ketrec kell neki, vagy lefedett nagy terrárium. Mókuskerék, sok izgalmas játék. Golyós önitató, és madáreleséget eszik. Van kifejezetten egértáp is, azt is vehetsz neki. Fogkoptatóra mindenképpen szüksége van. A szalonnát, húst, stb nem ajánlom hosszú távra, mert az egér ugyan megeszi, de nem szabad csak azon tartani. Elsősorban növényevő, rágcsáló. A túl sok fehérje is megárt neki. Az olajos magvakban pedig túl sok az olaj, az hízlaló.

Én azt javaslom, hogy ha egeret szeretnél tartani, arra készülj rá kicsit, hogy akkor tényleg megérje megtartani, ne szenvedjen jobban, mint kint a hidegben. De még akkor se ezzel a vad, kevéssé szelídíthető, valószínűleg beteg állatal próbálkozz!


Egy egértartó.

2011. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem kell féltened, hogy megfagy, nyugodtan szabadod engedheted, mert ezek elássák magukat ilyenkor a föld alá. Trükkösek amúgy, nehéz őket megfogni vagy csapdával elkapni, és a doboz aligha jó, mivel mindenből kirágják magukat, ami nem túl kemény. Volt egerünk, nagyon büdös és nagyon hangos, inkább más rágcsálót válassz házi kedvencként.
2011. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én egy szívlapáttal adnék neki. 10 perce csattant az egérfogó a gipszkarton felett és élvezettel vettem ki belőle a roh@dékot aki nem hagyott aludni napokon keresztül.

Hiába püföltem a plafont rágcsált tovább pofátlanul,le se sz@rta.

Állatbarát vagyok de az egér és a patkány nem tartozik közéjük.Főleg nem a lakásban.

2011. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!