Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik az előnyei egy tengerimala...

Mik az előnyei egy tengerimalac ivartalanításának, és mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 13:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha a tiéd ivartalanítva van,légyszi írj,mik a tapasztalatok.S miért kellett?Nekünk egészségügyi okok miatt kellene megcsináltatni,de nagyon félünk tőle.Privit is írhatsz!!!Köszi!
2009. febr. 14. 14:54
 2/7 A kérdező kommentje:
markis@citromail.hu
2009. febr. 14. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, hogy mennyire lenne kockázatos, de ha FONTOS az ivartalanítás, akkor én bevállalnám. De ívj fel több állatorvost is, akiről jót hallottál, és érdeklődd meg telefonon (csak a hívás díjába kerül), hogy adott helyzetben tényleg javasolt e az ivartalanítás, és az mivel járna. Ha kan malacod van, akkor szerintem nem lesz túl drága, meg veszélyes, de nősténynél már inkább az... (minden állatnál) Meg a hímek ivartalanítása olcsóbb is. Most ez "nem ide tartozik", de egy kandúr ivartalanítása 4000-10000FT között van, egy szukánál meg akár 20000Ft is lehet.


Kérdezz utána állatorvosnál, mert az a legbiztosabb! Én ezt tenném! :D

2009. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


a coci nemétől függ,és hogy milyen célból végzett a műtét.

Ha hím állat, akkor olyan 5000-7000 ft körül mozog gázos altatással. ha nőstény akkor 8000-9000 lehet (gázossal szintén).


ha viszont a nősténynek petefészek cisztája van...és ha az nagy,és nehéz kiszedni, mert közel van minden szervhez, hasfalhoz stb, az mg 2000ft körül rátehet a dologra..)


nekem volt 2 ivartalanított lányom, mindkettő cisztás műtét volt. az egyik nehéz volt, ő került 12000-be, a másik pedig könnyű, ő volt 9000.


A hímem pedig 5500-ért csinálták meg. de ezek már 1-3 évvel ezelőtt voltak. (egyet-egyet egy évben..így derültek ki a bajok..:( )


Az ELŐNYE, hogy kevésbé lesznek agresszívak, a hímek picit jobb szagot árasztanak, és tarthatod együtt a két nemet gond nélkül.

mivel sok állatot a petefészekciszta "öl meg", ezért hosszabb élettartamra várhatsz ha sikeres a műtét. sajnos az is jár altatási kockázattal bármennyire is vigyáznak.

Szóval ha muszáj, akkor muszáj.kell egy jó kondi, és egy jó orvos..


mellesleg megkérdezhetem mi a baj ami miatt erre kényszerülsz?

2009. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!Fiú a kismalac.Egészségügyi okokból javasolták,de én nagyon parázok tőle.

Gyulladások szoktak nála jelentkezni,és azért alakul ki ez nála ,mert a kis buta fiúmalac elég gyakran dörzsölgeti magát ott lenn-ide-oda,és mindenféle szöszmösz rátekeredik neki ODA/ráadásul hosszúszőrű is a drága,és még szőr is tekeredik rá/

Utána meg elfertőződik.

Olyan kis dilo,de nem tudom,hogy mi legyen-melyik dolog jobb neki...mindenféleképp fog szenvedni?

2009. febr. 17. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát..ha minden nap kiszeded a péniszét, és megtisztítod, akkor lehet hogy nem kell átesned ezen a dolgon. szerintem attól még éppúgy dörgölni fogja magát, sajnos vannak olyan cocik akik hajlamosak erre.


(egyik ismerősöm cocija rendszerint felsérti a végbélzacsiját, és mindig le kell szedni az odarakódott piszkot. 2-3naponta kell megtennie.

de a coci jól van, mindig lekezeli betadine-nal, fertőzése még sosem volt. a coci 2 éves.


szóval szerintem ha nagyon félsz próbáld ki a naponta való ellenőrzést és tisztítást. ha ez beválik,és nem okoz terhet, akkor maradhat a hím állat igazi férfi. :)

2009. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 miwako0709 válasza:
2014. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!