Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla szelidítés trükkök?

Csincsilla szelidítés trükkök?

Figyelt kérdés
1éves a csincsillám és még elég vadócka.simogatni tudom de nemközeledik hozzám még ha kajával csalogatom akkorse.Valami szelidítés trükkökkel tudnátok segíteni?:)
2011. febr. 23. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, a legtöbb csincsilla soha nem lesz az a simogatható, babusgatható állatka. Ha hagyja magát simogatni, vakargatni, az már egész jó. De az ő szívükhöz is a gyomrukon keresztül vezet az út, szóval a legjobb, amit tehestz, hogy továbbra is finom falatokkal kényezteted. :) DE vigyázz, ne vidd túlzásba, igyekezz egészséges nasikat adni neki (pl. borsószirom, szentjánoskenyér, rózsabimbó) és csak ritkán kapjon hizlaló dolgokat (alma-, banánchips, aszalt gyümölcsök). Ha pl. összekapcsolod valamilyen hanggal a finomságot, pl. zacskócsörgetéssel, akkor egy idő után akár még akkor is odamegy hozzád a zacskócsörgetésre, ha épp ki van engedve. Türelem a kulcsa mindennek. :) Egyébiránt pedig jó lenne, ha szereznél mellé egy társat (legjobb lenne egy azonos nemű fiatal csini), ugyanis ők erősen társas állatok, egyedül nem igazán érzik jól magukat.
2011. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.:D

a nasiztatás az a képben marad,viszont mégegy csincsillát nemtudok befogadni.valahol láttam olyan viideóthogy a csincsilla gazdája a vállán hordozta a kis állatkát,meg szatyorban az utcán.:)szeretnék énis eljutni odahogy neféljen tőlem és a hézba tudjam mindenhová vinni annélkül,hogy leugrana:D

2011. febr. 23. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem? Ahol egy csincsilla elfér, ott elfér 2 is. Egy akkora ketrec, ami 2 csincsillának kicsi, az 1-nek is az. Másfelől nem befolyásolja negatív irányban a szelidítést, sőt, ha egy csincsilla jól érzi magát (márpedig társaságban érzi igazán jól magát), akkor sokkal szívesebben fordul az ember felé is. :) És hiába foglalkozol vele sokat, egy fajtársat nem tudsz pótolni. Hidd el, nagyon jó látni, ahogy összebújva alszanak, tisztogatják egymást. A videót nem láttam, de az ilyesmi elég ritka. Szerintem ne ennek az elérése hajtson, mert könnyen lehet, hogy csalódni fogsz.
2011. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor lehet fogok neki egy társat keríteni:)ezt énis akartam de a szüleim mondják,hogy dupla felelösség és a szokásos duma szal csk ennyi a baj....Köszönöm a válaszokat:D
2011. febr. 23. 19:19
 5/5 szűcs angelika válasza:
Akkor tudod igazán meg szelidíteni ha minden nap este környékén odaviszel egy széket és csak simán bámulod. Ha látod,hogy érdeklődik irántad akkor adj neki egy kis nasit. Pár hét múlva már a pici kis nóziját is elkezdheted simogatni. De mindegyiknél az a lényeg,hogy a csincsillával szembe ülj. Ha már kezd hozzászokni a hangodhoz, szagodhoz, és,hogy mindig egyre jobban törődsz vele akkor 2-3 hét múlva elkezdheted lassan simogatni. Ha ez megvan akkor ez után 2-3-4 hónap múlva már ki is veheted. De nagyon vigyázz mert ha megilyed képes arra,hogy ledobja a bundáját. Ez is így alkalmas az egészségük fenntartására. Maximum 10-20 fok között tarthatóak mert egy hegységből jöttek és már a 25 fokot nem biztos,hogy kibírnák.
2013. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!