Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egyetlen példa is tengerim...

Van egyetlen példa is tengerimalac gyógyulásra?

Figyelt kérdés

Mert eddig én azt hallottam és tapasztaltam, hogy ha egyszer elindul a lejtőn, akkor onnan nem lehet visszahozni.

Nekünk most pár napja etetni kell mert nem eszik, naponta hordjuk dokihoz kap kezelést, de ők sem tudják, hogy mi lesz a kimenetele.

Az érdekelne, hogy van-e olyan akinek már meggyógyult a beteg malackája.


2011. febr. 25. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem meggyógyult
2011. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi volt a baja és hogy kezeltétek?
2011. febr. 25. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
nemtudom pontosan mi baja volt, gubbasztott undorító volt a szőre stb, az orvos kezelte 4 alkalommal és kb 200ft volt a kezelés alkalmanként
2011. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két malackám is volt, akik olyan betegek voltak, hogy 3-4 hónapig fecskendőből kellett etetnem őket, felállni is alig tudtak, de kitartó ápolással és orvosi kezeléssel meggyógyultak. Az egyik még most is velem van, 8 éves múlt. Ő már műtve is volt. Rengeteg múlik az orvos hozzáértésén.
2011. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A miénk tavaly nyáron stroke-ot kapott, és teljesen felgyógyult belőle, akkor nagyon durva volt, eldőlt, nem tudta magát megtartani sem, kapott szurikat, csináltam nála hidroterápiát, fecskendőből etettem. Ma már semmi nyoma a betegségének.


Volt egyszer fekélyes seb a talpacskáján, azt pedig mézterápiával teljesen helyrehoztuk.


Sokat kell vele törődni, és légy kitartó, Te ne hagyd el magad. A stroke-nál én nagyon kétségbe estem, de ahhoz képest nagyon gyorsan helyre jött. A talpfekélyt elég sokáig kellett mézezni, de csak kitartóan kellett kötözni a lábát.


Egyébként mi a baja a malackádnak, mit mondanak, milyen kezelést kap?


Ha nem eszik, az lehet azért is, mert túlnőtt a foga, és nyilván nem tudja enni a kajáját rendesen. Azt le kell vágni, ha nem vágják le, akkor a malacka meg fog halni.


Ha az első fogai nőttek nagyra, azt egy erős körömcsipesszel otthon is le lehet végni, de a hátsókat csak bódításban orvos tudja megcsinálni. Az orvos nézzen bele a szájába, ha még nem tette meg, vagy keress másik orvost, ha van ott ahol laksz, aki talán jobban ért a malacokhoz.


Én is jártam már olyan orvosnál, akinek elmondtuk a tüneteket, azzal kezdte, hogy szerintünk mi baja van a malacnak? Elvittük máshová, belenézett a szájába, túlnőttek a fogai, levágta.


Vegyél állatpatikában pár tasak Bio-Lapis port, és azt adjál neki, ez a beteg maliknak nagyon fontos. Én úgy szoktam, hogy kb. 3 ml vízzel a tasak 1/3-át 1/4-ét összekeverem, fecsibe felszívom, és megitatom vele. teheted az itatóba is, de így tuti, hogy megissza. Ez segít az emésztését, bélflórjáját rendeb tenni, segíti annak a kevés tápanyagnak a hasznosítását, amit egy nem evő maliba bele lehet tuszkolni. Ez nagyon fontos.!!!! Kb. 300 forint egy tasak, nem vényköteles. Azért is kell ilyen, mert ha tönkremegy a bélflórája, ami könnyen lehet, ha nem eszik rendesen, akkor az végzetes lehet.


Ha tudsz vessél búzát egy cserépbe, és adj neki búzafüvet, az is nagyon egészséges, és vitamindús (+ igazi malicsemege), ez kb. 1 hét alatt kinő, ha radiátorra teszed, akkor a meleg miatt még gyorsabban is.


Éreztesd a maliddal, hogy nagyon szereted, és törődj vele sokat, simizzed, a szeretet is csodákra képes.


És nézd meg ezt

[link]

Itt vannak nagyon tapasztalt malitartók, akik tudnak neked segíteni, és lehet, hogy találsz valamit, ami segíthet.


Sokszor egyébként az alternatív gyógymód többet ér, mint a gyogyi. A talpfekélyre mi kaptunk jó drága kenőcsöt, 2 hétig kentük, de semmi. Aztán a neten megtaláltam ezt a cukor/mézterápiát. Tényleg hihetetelen volt, de működött!

2011. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem amikor megszülettek a picik és árván maradtak (kereskedésben lett vemhes a mama nagyon fiatalon,már ugy hoztam el),akkor a kisebbik megfázott,nem tudott enni se,inni se,fecskendőből etetgettem,tizedannyit evett mint a másik,injekcióra hordtam minden nap,és 2 féle gyógyszert és egy vitamint én adtam neki,2 hetesen volt a mélypont,lefogyott 6 dekásra (2 hetes malac ,már 15-20 deka minimum)

de hála a hozzáértő orvosnak és a mi kitartásunknak most már lassan 2 hónapos,25 deka és köszöni szépen jól van,ha rajta múlik a zöldségesünk megél belőlünk annyit esznek:)

2011. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!