Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az igaz, hogy a vadászgörény...

Az igaz, hogy a vadászgörény őrült? Fel-alá rohangászik és nem lesz tőle nyugtunk, mert egész éjjel kapar?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem .... Ki mondta ezt a baromságot? Igaz, éjjel szeretnek játszani, na de nem így.... Ha lefárasztod ( napi min. 3 - 4 óra intenzív játék ) akkor nyugodtan szunyókálhatsz este :).

egy ( vagyis több :) ) görénytulajdonos

2011. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kiskorától foglalkoztatok vele, és naponta legalább 1x kiengeditek játszani és foglalkoztok vele, az a normális. A görények 18-20 órát alszanak, de amíg ébren vannak elég aktívak. Az enyémet ha kiengedem, akkor a játékidő végéig olyan, mintha fel lenne húzva, ugrál, pattog, makog, de ez teljesen természetes. Este mindig ellenőrizd, hogy van-e tiszta vize, ennivalója esetleg ezért kaparhat. Hozzá kell szoktatni, hogy este alszunk, nappal engedjük ki, ehhez elég jól tudnak alkalmazkodni. Ha már megtanulta hogy este alvás van, akkor ne zargassátok éjszaka (beszéd, lámpa oltogatás, mászkálás), mert utána felkel, és nem tud mit kezdeni magával, ezért is kaparhat.
2011. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Egyetlen állat sem őrült, a vadászgörény se, ha megfelelően bánnak vele. Az unatkozást nehezen tolerálja az tény, de hát, ezért van a gazdi aki játszik, foglalkozik vele. S akkor már nincs gond.
2011. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kezdő göri tartó leszek és hamarosan megérkezik hozzánk a kisgörink.

1 éves leányka lesz.

Mivel napközben dolgozunk így este tudnánk kiengedni. Na de az etetés és a kiengedés milyen sorrendben legyen?

Elég ha csak este kap enni vagy többször kellene?

2011. márc. 2. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, az emberek arról híresek, hogy szívesen engednek be elmebeteg állatokat a házukba, és még örülnek is neki. Elefántot is csak azért nem tartunk panelben, mert nagyon drága.

Gondolkozzál kicsit, mielőtt kérdezel :)

2011. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Gondolkoztam mielőtt kérdeztem,nem kell bunkózni.

Van olyna ismerősöm, aki azért vált meg a görijétől, mert fel-alá rohangált és elmebeteg volt. Van olyan, akinek nem olyan görije és mindketten azt mondták,hogy éjjelente kapar.

2011. márc. 4. 11:10
 7/7 anonim válasza:

Nekem is volt. 3 is :))

én imádtam őket, nagyon hálás kis dögök :)

Szerintem először játsz vele, aztán adj neki enni, mert a játékban mégjobban megéhezik..na meg tele pocival nem jó játszani...

Az én drágám volt hogy este kiszökött a ketrecből. és bebújt a takaróm alá... elkezdett harapdálni :D És utána ott aludt velem :):)

Na meg persze vidd el sétálni...nagyon szeretik.. csak legyen megfelelő méretű a hám ... és vigyázz.. minden kis helyre bemászik :D Az enyém egyszer bemászott egy farakás alá... ugye nem tudtam mit tenni, csak fogtam a pórázt, és negyed óra mulva hajlandó volt kijönni. Nyár volt, és ott megpihent a hűvösben :D

Ha van kérdésed, nyugodtan írj :)

2011. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!