Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem ma egy lány tengerimala...

Vettem ma egy lány tengerimalacot, és találtam a bőrén egy gumót, és nem tudom, hogy mi lehet az. Az üzletben 2 hímmel volt együtt. Megharapták volna, vagy csak valami sebnek a helye? Van okom szerintetek megijedni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A gumóra nem tudok mit mondani, jó lenne, ha tennél föl képet vagy egy kicsit részletesebben leírnád, hogy néz ki. Viszont attól jobban félnék a helyedben, hogy igen nagy valószínűséggel vemhes a malacod. Mennyi idős? Remélem, nem túl fiatal...
2011. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Körülbelül 4hónapos..Szóval még elég fiatal, ahhoz hogy fialjon.Képet hiába teszek fel, mert igazából nem látszódik, csak a gumó érződik és olyan, mintha ott ki lenne száradva a bőre.
2011. márc. 3. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Értem, szerintem várj egy pár napot, hátha csak valami sérülés, de ha nem javul, vagy nő a gumó, akkor mutasd meg orvosnak. Azért remélem, a vemhességet megúszta... :S
2011. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is nagyon remélem. Rendben, köszönöm a tanácsodat!
2011. márc. 3. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan az elléshez fiatal, de attól még képes lehetett vemhesülni, az már pár hetes koruktól megy nekik. Ne vásárolj üzletből tengerimalacot :) Viszont készülj a kismalacokra, biztos ami biztos, ha hímekkel volt együtt, elég valószínű, hogy összehoztak pár kölyköt.

A gumó miatt meg én megmutatnám dokinak, a fene tudja, mitől van.

2011. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gumó lehet betokozódott zsírmirigy. Vagy daganat...


Az én malackámnak volt ez is, az is. a mirigyét leszívták, a daganatról mintát vettek, hogy rosszindulatú-e. Szerencsére nem volt az, így műtét útján kivágták, majd elég hosszú ideig kezelésre jártunk (műanyag lavórt kapott mint a kutyák, elég viccesen nézett ki vele) Etetni és itatni, kötözni stb kellett, nekem szabit kellett kivenni.


Daganathoz viszont fiatal a malacka, bár a belterjes tenyésztésnek köszönhetően már megjelenhet (sok állatkereskedés csinálja így sajnos)

2011. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szép gesztus volt tőled, hogy ennyire törődtél a malackáddal, hogy szabit is vettél ki miatta!! :)

Én azt a malacomat már visszavittem a boltba, mert másnapra szegénykém véreset pisilt.. De azért köszönöm a válaszodat :)

2011. márc. 10. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Jah, olcsóbb visszaadni a boltba, dögöljön meg ott, mint elvinni állatorvoshoz... Hallod, neked is csak plüssállatot :/
2011. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kolibri71 ***** válasza:
Zsirmirigy? Ha megnyomkodod es nem nyipakol, nem faj neki, illetve olyan a gumo, mint egy gyurma, akkor sztem zsirmirigy. Nem igenyel beavatkozast, vagy ugy marad, vagy kifakad, akkor helyileg fertötlenited. Enyem cocanak, aki raadasul kopasz, akkora van, mint egy cseresznyeszem, de sebaja. Dokival konzultaltam, töle kaptam ezt a tanacsot.
2012. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!