Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögömnek...

Dzsungáriai törpehörcsögömnek a szeme körül piros, gyulladt, duzzadt, hogyan ápoljam?

Figyelt kérdés

3 hónapja van nálam a törpehöri, eddig semmi baja nem volt, de pár napja egy piros kis dudor lett a jobb szeme felett, és a szeme alatt is meg van duzzadva egy kicsit. Rendesen is kitudja nyitni a szemét, de többnyire hunyorog vele. Kamillázom neki vattával, nehezen tűri szegény. Eddig még sajnos semmi hatása.

Ketten laknak egyébként fiúk(testvérek) a terráriumba, szoktak civakodni, meg kicsit verekedni is ritkán, de sose fajul el a dolog durván. Két napig nem voltam itthon, arra gyanaxom, hogy lehet ezidő alatt sérült meg és azért ilyen a szeme. /Ezt egyébként annyira nem tartom valószínűnek, mert pont az agresszívabb a sérült./


Köszönök előre is minden segítséget!


2009. febr. 18. 22:45
 1/5 anonim válasza:

Nagyon nem jó ötlet együtt tartani őket. Nekem két évig élt egy fiú törpehörim, egyszer vendégségbe :-) áthozta a barátnőm az övét (lány), na fél pillanat alatt úgy agyonverte az enyém, hogy tiszta kóma lett, neki is lett egy dudor a fején, elvitték állatorvoshoz, de pár napra rá elpusztult.

Valószínű nálad is verekedés volt.

Ha nagyon aggódsz vidd el dokihoz, mi is vittük mikor már matuzsálem volt:-)

Minden jót!

2009. febr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez alapszabály, hogy fiút lányt nem rakunk össze seperc alatt ha vadidegen egymásnak. Ahogy a kézhezszoktatást, úgy ezt is így kellett volna csinálni a lány hörivel. Az enyimek még sohasem voltak külön, csak percekre egymástól, általában nagyon jól megférnek egymással. Tény hogy mindenhol azt írják, hogy csak különböző nemű höriket tartsunk együtt, de párt nem akartam, mert kishöriket nem szeretttem volna, az ivartalnaítás meg 7000Ft körül mozog, és egy 400Ft-os kisállatért ez azért horribilis összeg. Szétválasztani meg nem szeretném őket, mert az úgy milyen már. Köszi egyébként az tippet!
2009. febr. 19. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
2 kant nem szabad összerakni,mert a gyengébbik elpusztul!!Amugy lehet,hogy civakodás közbe belekapott a szemébe..!!!!!!!Nekem úgy összeverekedtek,hogy az egyik totál leharapta a másik farkát.A másik meg leszakitotta fél pofáját,dőlt a vér mindehol!!!!De már meg gyógyult mind a kettő!!!
2009. febr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem roborovszki törpehörcsögöm van, és a múlt hónapban nekem is ugyanez volt. Mi kamillával borogattuk neki, úgy hogy a kamillatea már lehült! nekünk 2 nap alatt meggyógyult! Semmi pánik!!!Sok szerencsét
2009. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a fent említett két picúrka már nem él, de a mostani kicsi lurkómnak is hasonló a baja,annyi eltéréssel, hogy ő reszket,remeg,és nem eszik-iszik semmit. Április elején született. Tegnap óta a jobb szeme csukva van,csipás,azt lekamilláztam, de nem tudom,hogy az étvágytalanság és a reszketés,remegés ellen mit tegyek. Olyan mintha csuklana kicsit. Látszik,hogy eléggé pörög a szíve,gyorsan ver.

Vkinek vmi jó ötlete?

2010. júl. 7. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!