Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon hullik törpenyulaim...

Nagyon hullik törpenyulaim szőre. Miért lehet és mit érdemes tenni ellene?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy hullik? Csomókban? Bőrükön látsz elváltozást? Kint tartod őket, vagy bent? Azért kérdezem, mert az enyéim is hullajtják egy kicsit most, hogy jön a tavasz. Még a lakásban tartott nyuszik is vedlenek egy kicsit, ha meg kint laknak, sokkal jobban is hullajthatják a bundájukat. Ha szerinted nem erről van szó, vagy ha a bőrük nem a megszokott, akkor mindenképpen vidd őket orvoshoz. Egészen komoly betegségek tünete lehet ez. Ha pedig vedlenek, majd elmúlik.
2011. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Folyamatosan hullik nekik, évszaktól függetlenül. Nem csomókban, mindenhonnan, de nagy mennyiségben. 1-1 fésüléskor 1-2 marékkal kijön belőlük. Vagy ez még normális mennyiség? Bent vannak a lakásban, másfél évesek.
2011. márc. 9. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Van amikor az enyémnek is jó 2 hónapig hullik. Mindenhonnan. Egyszerűen vedlik, fésülkesd, és tűrd. Majd elmúlik. :))
2011. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az már kicsit soknak tűnik, bár lehet, hogy csak nyuszifüggő a dolog. Szerintem lakásban nem szabadna ennyire hullania a bundának. Az enyémek is vedlenek 1-2 hónapig, de közel sem ennyit. Ha gondolod, a biztonság kedvéért kérdezz meg egy állatorvost, lehet, hogy valamilyen hiánybetegségnek a tünete.
2011. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sajnos teljesen normális, nálunk 6 hét volt a vedlés, és rengeteg szőr kijött... bundát cserélt. kosorrú törpém van rövid szőrű és lakásban tartom! én a kezemmel szoktam segíteni a vedlésbe, meg fésüléssel. lehet hogy a furminátor is segít, de nekünk a kutyakozmetikus nem javasolta, mert szerinte teljesen megkopasztja, hallgattam rá,szóval én naponta porszívóztam, meg fésültem.

türelem :)

2011. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!