Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kezdjek ezzel a domináns...

Mit kezdjek ezzel a domináns nőstény malaccal?

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta tartok malacokat, így sok-sok tapasztalat útján szerzett információm vannak róluk.

Van egy nőstény (6 éves) és egy hím malacunk, őket egy évben maximum kétszer engedjük össze.

De most úgy döntöttünk túl öreg már a lány további szülésekhez, így megtartottuk az egyik kislányát, hogy legyen társasága..

A kislány most 6 hetes, és az anyuka elkezdte bántani, harapdálni, a kislány fájdalmasan sikolt és menekül.

Sajnos nincs még egy ketrec meg hely sincs a lakásban, hogy már az ugyanolyan nemű malacokat se tudjuk együtt tartani.

Van ötletetek? Inkább hagyjam egyedül, ha ennyire nem képes senkit (hímeken kívül) elviselni maga mellett? Mindig azt olvastam, hogy a nőstények békések, társaságszerető lények, hiszen a pampákon is együtt, egymásra utalva éltek.


2011. márc. 12. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

szia vannak ilyen agresszív egyedek, nekem is van.

MUSZÁJ külön költöztetni őket vagy különben meghal a másik

2011. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd külön.Az anyuka éreztetni akarja, hogy ki a főnök.De nem egy kis 6 hetessel kéne.Várj amíg meg nő a kicsi legalább lesz vagy 4 hónapos.Akkor próbáld újra összerakni őket.Nálam is volt egyszer ilyen.De szerncsére aztán elfogadta a felnőtt a kölyköt.
2011. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tedd külön őket,egy időre aztán próbálkozz újra.Lehet hogy csak idegesíti a kicsi,ha egy kicsit nagyobb lesz talán jobban megtűri maga mellet.
2011. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Rikimisi ***** válasza:

Már ideje volt "pihentetni" a malac mamát,mivel már három éves kora után nem ajánlott fialtatni.

Amíg a mama nem okoz sebeket és nem kocogtatja a fogát addig szerintem nem kellene külön tenni őket.Most érezteti a kicsivel,vége a "gyerekkornak"most már ő egy alárendelt nőstény a mama pedig a főnök.Most tanítja meg a kicsinek,mit tehet,hova fekhet,mikor ehet stb.Nekünk lehet kicsit durvának tűnhet de ez náluk természetes viselkedés.A kicsi sirdogál,még bele kell tanulnia az uj helyzetbe!!Biztos vagy benne,hogy a pici kislány?Ha berreg és riszál esetleg mászná a mamát akkor van gond,de nem vészes mert mehet a papa mellé.

Ha most elválasztod és hónapok múlva ismerteted őket megint össze,akkor olyan mint két idegen malac.

2011. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tuti kislány, volt két másik kisfiú, őket már a negyedik hét végén az apukához kellett tennem, mert ivaréretté váltak.

Náluk bezzeg semmi gond, pedig ott kellene a rivarizálásnak lenni.. De az apuka egy hatalmas mamlasz, sok malaccal találkozott már életében, de mindenkivel jól kijött. :)

Na, azt nem tudtam, hogy 3 évek kortól nem ajánlatos fialtatni őket, de így is tökéletes egészségi állapotban van az anyuka, pedig lassan 7 éves lesz.

Nem tűnik súlyosnak a rivarizálás, bár az anyuka csattogtat, és a vérfolyást nem akarom megvárni. Úgy vettem észre, akkor bántja az anya a kislányt, ha kiveszem a kislányt, és visszarakom.. Szerintetek van ebben logika?

Tegnap figyeltem őket, és pl ha csattogtatott az anyuka,kaptak egy kis adag szénát, és máris elterelődött a figyelmük, aztán elaludtak.. Szóval 1-2 óráig nyugalom volt. Hát most rajtuk tartom a szemem a 4 napos ünnep alatt, aztán meghozom a döntést.

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 13. 11:04
 6/8 Rikimisi ***** válasza:
Esetleg még megpróbálhatnád,hogy teljesen áttakarítod a kecót ecetes vizzel,a benne lévő dolgokat is, tiszta almot teszel és át is rendezheted egy kicsit,hogy a mamának is uj legyen és ne is érezze a szagát sehol.Egy-egy marék széna nagyon jól eltereli a figyelmet.Azt próbáltad,hogy egy elkerített semleges(ahol nem érezheti egyik sem a szagát még)kitenni őket egy kis futkosásra?Ott is lehetnek csövek,bújók és fincsi falatok eldugva.Ha kint jól elvannak akkor megpróbálni a átmosott kecóba visszatenni,ahol persze jó ha van külön tányér,külön bújó,vagy házikó(úgy rakva,hogy ne szembe legyenek egymással)Malackák is külön egyéniségek ,mint írtad is,hogy a papa milyen békés természetü!!Nagyon szép korban van a kis drága,további szép hosszú és boldog életet neki(és persze a többieknek is!!!)
2011. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rikimisi ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni,ezt én is megfigyelten,hogy amikor az alárendelt malackám veszem kis egy kis simire és amikor visszateszem a főnök mindig egy picit "megnyomkodja".Úgy látszik ez náluk így megy,ahogy "bekerül" a területre a másik,egyből meg kell erősíteni a státuszát.Gondolm,én.Náluk mondjuk első perctól eldőlt,kamaszkorban sem válltozott és csodálatosan elvannak,szeretik egymást(két fiú)
2011. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Disznóvágást javaslok.
2011. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!