Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy rókamangu...

Nagyon szeretnék egy rókamangusztát, hol kaphatok ilyet?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszolóknak. ^^
2009. febr. 20. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatkertben.

Nem tarthatók háziállatként.

2009. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem 1 embernél láttammár, az h meg nemtartható, azt öszintén szólva leszarom, megtudom neki teremteni az ideális környezetet
2009. febr. 20. 22:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod neki megteremteni az ideális környezetet, mert iszonyú nagy a territóriuma! Jó fejek, én is szeretem őket, de kínzás lakásban tartani. Én még az állatkerti körülményektől is rosszul vagyok.
2009. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pénz nem akadáj
2009. febr. 20. 23:55
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Hmm. Tényleg nem akadáj, az ly-nal van ;( És ne sz..rd le,hogy illegális a tarása, sok nagy arc megütötte már a bokáját ilyenen.MÁr egy cites papír nélküli teknősért is keményen büntetnek, hát még egy ilyen jószág miatt. Csak feketén tudsz beszerezni,és csak akkor vegyél ha tuti nincsenek haragosaid akik feljelentenének.És néha lehet állatorvoshoz is el kellene majd vinni...biztos vagy benne,hogy a dokinak nem szúr szemet az illegális állatkád?Azért ez nem egy macska...E
2009. febr. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Azt akartam még hozzá fűzni,hogy ha tényleg nagyon akarod,hát nézegesd az expressz.hu-t, ott szoktak ilyen nyalánkságok lenni. A múltkor oroszlánokat árultak.Elég beteg ötletnek tartom, mert ezek akkor is vadállatok és most tök mind1,hogy 2mázsás leókról,vagy 2kg-os rókamangusztákról van szó
2009. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

már több ilyen kérdés volt, leírom még egyszer:

a vadállatok tartása, illetve forgalmazása, adás-vétele bűncselekménynek számít.

Innentől fogva felesleges is lenne tovább taglalni, hogy miért nem lehet tartani rókamangusztát. Azonban, még ha nem is ütközne törvénybe, valóban nem tudnád megteremteni a feltételeket, hacsak nem vásárolsz egy szavannás területet, és még tovább 15-20 rókamangusztát, mivel ugyebár csoportban élő állatok, illetve egy rakás

egeret, madarat, ízeltlábúakat, amivel táplálkozik.


És fontos még azt is elmondani, hogy a vadállatok NEM VISELKEDNEK ÚGY, MINT A DOMESZTIKÁLT ÁLLATOK, akkor se, ha hozzászoknak az ember jelenlétézhez. Tehát nem cica, nem kutya. Nem lehet simogatni, babusgatni, nem együttműködő, viszont kiszámíthatatlan, soha nem szelidíthető úgy meg, mint azok az állatok, amelyek több ezer éve az emberrel élnek.

2009. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
legutolsó vagyok. még annyi, hogy erősen kétlem, hogy másoknál láttál már ilyet - nem is egyszer - főképp azért nehezen tudom elhinni, mert akkor nyilván azokat kérdeznéd meg, hogy hol szerezték be.
2009. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszenek ezek az állatok.Hidd el nekem, hogy nekik nagy hely kell ahova eltudják magukat ásni.Meg ők nem olyan játékosak mint a kutyák,macskák. Inkább csak "díszként" lenne.Én is szerettem volna de szüleim se engedték.Már értem miért.Remélem te is rájössz!=)
2009. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aranyos állatok,de nem a lakásba valóak!!!Meg amúgy is csak kínzás volna számára akár hol is tartanád!!!!!!!!
2009. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!