Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, vagy tengerimalac?

Hörcsög, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta szeretnék hörcsögöt. Most végre talán megengedik, de nem tudom eldönteni, hogy hörcsögöt, vagy tengerimalacot kérjek. Imádom a hörcsögöket, mert olyan kis aranyosak a pofazacskójukkal, mikor tele van, de a tengeri malacokat is kedvelem. Nem tudok dönteni. Ja és macskám is van, és nem tudom. Nagynénéméknek volt hörcsögük és üvegakváriumba volt és ha nekem is abba lenne akkor a cica bántaná. Így ketrecbe kéne tartani. Melyik érné meg jobban?? Kérlek fontos lenne...

Köszönöm előre is.


2011. márc. 20. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy mennyi időt és pénzt tudsz a kisállatodra fordítani. A hörcsögöknek olcsóbb a ketrecük, a felszerelésük, a játékaik, kevesebbet esznek és nem igényelnek annyi foglalkozást. A tengerimalacoknál minden drágább, és itt főleg a ketrecre gondolok, több figyelmet igényelnek, de szerintem jobban is kötődnek az emberhez, mint a hörik, és jóval tovább is élnek. Azt is át kell gondolnod, hogy míg hörcsögöt tarthatsz egyedül, a malacokat párosan kell megvenned, mert kínzás őket magányosan tartani, tehát két malacnál még több a költség. Gondot okozhat a cica is, főleg mivel a malacokat ki kell engedned sétálni, félő, hogy elkezd rájuk vadászni, bár ez fennáll a hörcsögnél is. Vegyél figyelembe minden szempontot, úgy dönts, de kérdezd meg a szüleidet is, hogy ők mennyi pénzt tudnának áldozni a kisállat-tartásra, úgyis inkább ez fog dönteni.
2011. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pontosan úgy van mint az előzőnél. viszont, ha malaccal sokat foglalkozol, mert nagyon sokat vagy otthon, akkor nem kell neki társ. a malacnak nagyobb hely is kell, de a cica mind a kettőt bántja. ha máshogy nem, be tud nyúlni a ketrecek között.
2011. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen a cica baj. És igen én a hörcsög felé hajlok, mert nem is vagyok sokat itthon a suli miatt, viszonylag későn is érek haza. A malaccal igen az a baj, hogy neki szaporodnia kell, mert megdöglik, ha nincs társa. Cicával nem hinném, hogy sok baj lenne, mert délelőtt kint van, és egy polcon lenne a ketrece, vagy az akváriuma(de inkább ketrec a mama miatt) és oda a cica nem tudna felmenni. Meg nem is csak az ablakba szokott lenni, de mondom, csak éjszakára lenne bent a cica, és a szobámba nem tud bejönni. Na meg a pénz ige. Hát...a szüleim adnának, de egy idő után majd megunják, meg minden és nekem kéne, de persze ők mindenbe támogatnak. Egyedül a mamával van bajom, mivel velünk lakik mióta meghalt a papa, és ő nem szereti nagyon az ilyen kis állatkákat. Irtózik az egerektől, és ő nem nagyon örülne neki.:/
2011. márc. 20. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!